Hyviä levolllisia ja kauniita unia!
Antakaa sielunne levätä ka liikkua avaruudessa irti tästä väsyvästä ruumiistanne!
Menkää nukkuun jo!
7
241
Vastaukset
- Anonyymi
Huomen aamuna sitten nouskaa ylös vasta kun henkenne tuntee että on jo tehnyt tehtävänsä ja voi palata ruumiin levänneeseen taloon ja kiittäkää uudesta päivästä
kuten ihanasta yöstäkin!- Anonyymi
Älkää murehtiko mistään kunpainatte päänne tyynyyn rakkaanne vieressä vaikka se olisi kissa tai koira ,hekin ymmärtävät yön unen tärkeyden ja vartioivat teitä leponne aikana!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älkää murehtiko mistään kunpainatte päänne tyynyyn rakkaanne vieressä vaikka se olisi kissa tai koira ,hekin ymmärtävät yön unen tärkeyden ja vartioivat teitä leponne aikana!
Hyvää yötä ystävämme kaikki !
https://www.youtube.com/watch?v=FkoAeBwVmsM - Anonyymi
Kunpa olisikin niin että saisi nukkumisajat oikeisiin aikoihin, mutta kun on kauan ollut stressaantunut ja stressiä "vahvistetaan" jatkuvasti tietynlaisella toiminnalla, ei hermosto rauhoitu. Elimistö on tottunut olemaan tietynlaisessa valmiustilassa vuosien ajan, siksi että se "tietää" että sellainen toiminta jatkuu mikä lisää stressiä. Siksi tilanne on vakava, koska sekä psyykkinen että fyysinen puoli ovat joutuneet kestämään kauan haitallista, tavallaan katkeamatonta paljon stressiä aiheuttavia tilanteita. Tätä ei ole ymmärretty. Lisäksi "toiminta" on vaikeuttanut ja rajoittanut elämää monin tavoin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvää yötä ystävämme kaikki !
https://www.youtube.com/watch?v=FkoAeBwVmsMOn kaksi ihmistä jotka molemmat ovat olleet kauan hyvin stressaantuneita, mutta eri syistä johtuen. Silloin vuosia sitten arjessa se miten toimittiin aiheutti stressiä ja ärsyyntymistä mikä näkyi työkavereillekin ja hekin kärsivät siitä. Mutta ei ymmärretty sitä, että jos töissä olisi keskitytty vain työasioihin, niin sellaista ärsyyntymistä ei olisi tullut. Kaikenlaiset epämääräisyydet, kiertoilmaukset ja toisen äänenä oleminen on kokemuksena erityispiirteiselle todella kammottavia.
- Anonyymi
En voi. Jossakin lymyää mamu.
- Anonyymi
Jos yöllä sairastuu tai loukkaantuu Huom ! Olet kusessa jos et pärjää aamu klo 08.00 asti. ! Jolloin saapuvat Suomaislääkärit ja Mangeetti kuvaputket käynnistetään ! Minusta tekivät INVALIIDIN nämä kehitysmaalaiset Porvoon Hus. Sairaalassa !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648