Jos tarvitset tulkkaus/käännösapua autan mielläni.
Saksa/ruotsi. Myös tekninen sanasto aika hyvin hallussa.
Eläkkeellä oleva naisope.
Tulkkausapua auto n tuontiin
4
84
Vastaukset
- Anonyymi
En ainakaan minä tarvitse mitään tulkkausta, sillä suomessa pärjää aika hyvin suomella autoliikkeissä asioidessaan. Toki ne köyhät saksasta käytettyjä ostavat ovat sitten kokonaan eri asia.....
- Anonyymi
Pelkkä käännös onnistuu Googlen kääntäjällä. Vähän enemmän tietoa pitäisi olla autonostosta tai autosta, jos laskuttaa asian hoidosta.
- Anonyymi
Edelliselle kirjoittajalle vain, että aiotko hoitaa sen kaupankäynnin henkilökohtaisen osan myös Googlella, eli molemmat katsovat läppäriensä ruutuja?
Olen jossain muussa osastossa äskettäin - viikko, pari sitten kirjoittanut, ettei kielitaidolla autokaupassa itse asiassa ole niin suurta merkitystä, mikäli ostaja on tosissaan ja pätäkkää on.
Ongelmat ovat aivan muualla, kun ei olla salonkikelpoisia, eikä osata liikkua suurkaupungeissa paikasta toiseen.- Anonyymi
Juuri siksi ei pelkkä Google tai kääntäjän käännös riitä autokaupoilla. Ei riitä myöskään pelkkä halu ostaa ja ja pätäkkää on. Useimmissa tapauksissa onnistuu saamaan auton ostettua, mutta onko se sitä kuin piti olla? On ilmoituksia autoista, joita ei ole edes olemassa - ne ovat kaikkein kiinnostavampia, koska hinta täsmää. Salonkikelpoisuudella ei myöskään pitkälle pötkitä, automyyjät ovat joskus räväkämpää porukkaa.
Mutta: Leben und leben lassen. Jokainen vastaa itse ostoksistaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215544- 531615
- 171080
- 68972
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53967Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom145894- 48888
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle56872Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58838Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.107822