HÖLM -Landiassa euroopan kovimmat Vuokrat !!!

Anonyymi

18

122

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sen sijaan somaleille elämä täällä on euroopan edullisinta

      • Anonyymi

        Ja myös masentuneille , lapsiperheille tai teiniäitelle.

• Anonyymi

      Uusi asunto maksaa viisi tonnia per neliömetri.
      Tuolle 7% korko on 29€/kk/m2 ja hoitovastike on 4€/kk/m2

      Lisäksi pitäisi kertyä euroja remonttihin.
      Vuokran pitäisi olla esim 37€/kk/m2

      • Anonyymi

        Tuotto korjaantuisi tuplaamalla vuokrat.

• Anonyymi

        Mene idiootti töihin, ei yhden tai muutaman asunnon vuokratuloilla kuulu kenekään loisiakaan. Vuokraus kuuluu kaupungeille, valtiolle ja järjestöille, yksityisille riittää ettei asunnosta tule kuluja ja pitää myydä ellei itse tarvitse.

• Anonyymi

      Eiköhän se johdu ahneista AY kommareista jotka omistavat esim Luona Oy:n joka lienee suomen pahin vuokrakiskuri

      • Anonyymi

        Kepulit ja paskakokkareet sen vuokrakaton halusi pois, ei ay-liike vastusta palauttamista. Kepuleiden nuorisosäätiö yksi pahimmista huijauksista. Demarit ollet lahtareiden talutunuorassa, toivottavsti persut palauttaa vuokrakaton ja lopettaa asuntokeinottelun ja loisimisen vuokratuloilla.

• Anonyymi

        Suomessa on yli 900000 vuokra-asuntoa, joista ne mainitsemasi omistajat omistavat vain 34000 vuokrattavaa asuntoa.

• Anonyymi

      >>Sen sijaan somaleille elämä täällä on euroopan edullisinta

      TÄsmälleen noin !! Voidaan sanoa kuin autokauppias, että jos saavut suomeen, ETUSI on jopa 12 000 eur /v ! ( = 1000 eur/kk x 12 kk )

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Asuntopula poistuisi jos vuokrat nostettaisiin noin kaksinkertaisiksi eli edes pörssi-indeksisijoittamisen tuoton takaaviksi.
      Valitettavasti tämä ei taida riittää, sillä vuokralaisinaloisijat tapaavat tuhota asuntoja merkiten että vuokravakuus pitäisi olla edes 20 000€

      Näillä palstoilla pysyvästi vaaditaan, että kunnalisveroeuroja pitää heittää Kankkulan kaivoon eli käyttää tuottamattomasti vuokra-asuntotuotantoon

    • Anonyymi

      >>Asuntopula poistuisi jos vuokrat nostettaisiin noin kaksinkertaisiksi

      Noista "pula"-ruikutuksista, joita suomessa tulee nykyään tuutin täydeltä oikeisto-ylestäkin, en tiedä tuon taivaallista mutta sen tiedän, että uuden kerrostalo-kaksion vuokraaminen edes pk-seudulla ei kannata mutta silti oikeisto-yle väittää niitä suorastaan hamstrattavain "sijoittajien" toimesta.

      Vai mitä sanot, jos 40 m2 kaksiosta saat maksimissaan tonnin kuussa ja vastikkeet on melkein saman verran. Ne laskevat ilmeisesti niin, että veronmaksajien asumistuilla (jotta vuokralainen pystysi asumaan) kustannetaan sijoittajalle sitä asuntoa eli tuottoa sijoitetulle pääomalle ei saa, kuten kommentoija oikein totesikin.

    • Anonyymi

      MUISTAKAA jälleene, että kysymys on KESKIMÄÄRÄISTÄMISESTÄ, jolla saadaan porrvarillisen pääkaupunkiseudun suoranainen Riisto ovelasti pimitettyä.
      Erityisesti Kokoomuksen hallinnoima Helsinki mutta samoin Espoo ovat kovia "kunnostautujia" tässä matin ja maijjan kynimisessä ja niiden keinotkin on