Mistähän se muuten johtuu?? ei sillä että suosittelisin kenenkään tupakoimaan mutta mikshän just se? monihan on että ennen kuin pelastusta voisi edes rukoilla ja anoa on ensin OMALLA_VOIMALLA lopettettava tupakointi,juominen,rokinkuuntelu ja kiroulu.. VASTA_SITTEN voi edes TARJOUTUA pelastukseen
Eräälle hellaripastorille TUPAKOINTI on maailman PAHIN synti..
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sama kaveri kertoo satujansa ympäri vuoden. Tarjoa kirjoitustasi HS:iin. Arvaa otetaanko? Se siitä.
- Anonyymi
Tupakkakasvi tuottaa siemeniä ja hedelmää.
¨Minä annan teille kaikki siementä tekevät kasvit, joita maan päällä on, ja kaikki puut, joissa on siementä kantavat hedelmät.¨
Kahvikin on epäterveellistä ja aiheuttaa riippuvuutta, pitäisikö senkin käyttö kieltää? Autotkin saastuttavat ja aiheuttavat syöpää. Lisäaineita sisältävät elintarvikkeetkin ovat epäterveellisiä ja aiheuttavat syöpää. Ilma on täynnä syöpää aiheuttavia saasteita, pitäisikö pukea happinaamari ylleen? Mikroaallot ovat haitallisia ihmisen terveydelle, pitäisikö muuttaa luolaan?
¨Ei ihmistä saastuta se, mikä menee suusta sisään. Se ihmisen saastuttaa, mikä tulee suusta ulos.¨ - Anonyymi
Se kuka saarnaa tupakan lopettamisen puolesta ja itse ajelee autolla ja juopottelee kahvia ja ahmii lisäaineita sisältäviä elintarvikkeita on sokea ja tekopyhä ihminen.
- Anonyymi
Ja tekopyhyys, se on ainakin syntiä, muista luettelemistani asioista en menisi sanomaan.
- Anonyymi
Mormooneille kahvin juonti on se pahin synti...
Kun ihmisen saa lopettamaan esim. kahvin juonnin, niin myös hänen ajatuksiaan voi muuttaa - eli käännyttää mormooniksi...
Muuta tekemistä > muuta ajatuksia - se on käännytystekniikka... - Anonyymi
Ja pelastus tapahtuu uskoontulon kautta ARMOSTA. Kukaan EI MITENKÄÄN PYSTY ANSAITSEMAAN itselleen pelastusta anomalla sitä tai millään muullakaan tavalla! Jos pelastuksen voisi ansaita itselleen jotenkin, niin Kristus olisi kuollut meidän puolestamme turhaan!
- Anonyymi
Hes.18:5-6 Jos mies on vanhurskas ja tekee oikeuden ja vanhurskauden; ei syö uhrivuorella, eikä luo silmiänsä Israelin heimon kivijumaliin, eikä saastuta lähimmäisensä vaimoa, eikä ryhdy naiseen, joka on kuukautistilassa. Hes.18:14-15. Matt.15:19-20
- Anonyymi
Miksi sitten nämä palavakatseiset helluntailaispastorit niin innokkaasti jahtaavat juuri näitä kuukautistilassa olevia naisia?
- Anonyymi
Jeesus oli homoseksuaalinen mieshuora
- Anonyymi
Kaksi hyvin nuorta pastoria joutunut kärsimään tai kuollut syöpään tupakan takia samalla paikkakunnalla. Se laittaa hälytyskellot soimaan.
Toinen seikka on noituus. On niitä jotka asettaa oman tupakasta aiheutuvan syöpänsä toiseen noituuden avulla. - Anonyymi
Valehtelu, ylensyönti, paskan puhuminen, panettelu ja ihmisten hyväksi käyttö hengellisillä paineilla, ne eivät ole syntiä, NIINKÖ??
Tupakanpoltto ei ole synti, eikä alkoholi kohtuudessa ole synti, mutta kaikki, mikä erottaa ihmisen Jumalasta, on syntiä; kuten rahanahneus, epärehellisyys, verojen kierto jne jne - Anonyymi
Paavali kirjoitti, että kaikki on minulle sallitua, mutta en saa antaa minkään itseäni hallita. Ihmistä pitäisi ohja Pyhä Henki ja se hallita elämää. Ja jos näin ei ole, on aivan sama Jumalan edessä polttiko tupakkaa, hamppua tai kirkkoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301886
- 1211365
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591051- 491039
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v2671009- 1341005
Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58819Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81816