Maahanmuuttokiimaiset hakkaavat innolla nauloja EU:n arkkuun

Ensin ollaan niin perusteellisesti EU:n kannattajia , mutta kun Puola ja Unkari eivät suostu ottamaan maahansa laitonta massamaahanmuuttoa kehitysmaista, hyökätään näiden maiden ja toisinajattelijoiden kimppuun myös muissa maissa, kuten Suomessa.
"Oikeusvaltio" on heidän mielestään sellainen valtio, jossa laiton massamaahanmuutto kehitysmaista hyväksytään ehdoitta Brysselin painostuksen alla.

Omapa on asiansa, hakatkoot nauloja EU:n arkkuun , johan tuo joutaa mennäkin.
Britannia jo lähti , ja jatkoa piankin seuraa.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kyllä ja jos hyväksymme nyt talousapupaketin, se on ikään kuin hiljainen hyväksyminen tulonsiirtounionille
jatkossa myös.

Äänestä

finksollaan ollaan jo

Äänestä

Onko lähtölaskenta EU:lle alkanut....

Äänestä
  • Kuulemma keskiset ja itäiset jäsenmaat JO suunnittelevat oman liiton perustamista!

    Siihen Suomenkin pitäisi kaiken järjen mukaan liittyä, mutta suomalaisvastainen mamutuseliittimme ei siihen lähde.

    Koska Suomi on Ruotsin alusmaa ja svekokratia...

    Äänestä

Kyllä Suomen pitää liittyä järki-ihmisten joukkoon, ehdottomasti

Äänestä
  • Kyllä

    Äänestä

Unkaria ja Puolaa painostetaan törkeästi ottamaan vastaan laittoman maahantunkijoiden vyöryn Afrikasta ja Aasiasta .

Äänestä

Suomessakin johtavilla poliitikoilla on valtava kiima saada lisää tuota "kulttuurin rikastusta" lisää Suomeen , ja suomalaisille veronmaksajille lankeaa maksumiehen rooli tuosta "rikkaudesta"......

Äänestä

Nuo onnettomat "arvopohja"- kiihkoilijat eivät tajua hajottavansa EU:ta sisältäkäsin.
Jos Britannian lisäksi vielä Unkari ja Puola lähtevät EU:sta , alkaa EU:n taru olla lopussa.

"Italia alkaa olla euroalueelle vaaraksi" , otsikoi Kauppalehti 2.12. Italian julkisen hallinnon velan ennustetaan kasvavan vuoden loppuun mennessä lähes 1,6 kertaiseksi maan bruttokansantuotteesta.
Ainakaan pienellä Suomella ei ole varaa alkaa kuittailemaan tuon yli 60-miljoonaisen maan kansantaloutta.

Äänestä

Seuraavana lähtevät Puola ja Unkari. Eu:ssa otetaan käyttöön enemmistöpäätökset eivätkä ko maat sitä hyväksy.

Äänestä

Eduskunnassa näyteltiin eilen todellinen farssi :

Matukiimaiset puolueet ja -edustajat kiivailivat kukin vuorollaan
perussuomalaisille, kuinka ei pitäisi tukea mielipiteillään Unkaria ja Puolaa "oikeusvaltioperiaatteen" takia.

Kepusta Vanhanen ja Kurvinen, kokoomuspuolueen Orpo , demujen Lindtman kukin vuorollaan. Koomista oli se, kuinka perusuomalaiset voisivat asiaan mukamas vaikuttaa, ja se, kuinka päät punaisina arvon edustajat asiasta kiivailivat.

Perimmäinen huoli oli tietenkin se, että kunnallisvaalit lähestyvät , ja mustamaalaus pitää aloittaa heti massiivisesti ja joukolla.

Tosiasiahan on kuitenkin se , että tietyt tahot ajavat kuin käärmettä pyssyyn ,
että Unkarin ja Puolan pitäisi hyväksyä laiton massamaahanmuutto Afrikasta ja Aasiasta maahansa.
Sitä varten pitäisi ensin saada asialle suopeat tuomarit nimitettyä Unkarin ja Puolan oikeuslaitoksiin, jotka olisi velvoitettu tanssimaan Brysselin pillin mukaisesti.
Taitaa käydä niin , että koko EU:n elvytyspaketti kaatuu. Ja ehkä parempi onkin ,
koska jopa yli 60 miljoonan asukkaan Italia hoippuu jo konkurssin partaalla.

Äänestä

Puola ja Unkari eivät halua siirtolaisia, eihän virokaan ota pakolaisia tai siirtolaisia mutta kukaan ei halua tai uskalla uhkailla sanktioilla viroa, ei Marinkaan joka niin inokkaasti arvostelee puolaa ja unkaria. Ja jos puhutaan oikeusvaltio periaatteesta, mitä se on, ei suomessakaan kansalaisten oikeusturva ja tasaarvo oikeuden edessä toteude kovin usein joten puheen oikeusvaltio pertiaatteesta voi lopettaa.

Äänestä

Täysin hölyn pölyä koko EU ja oikeusvaltio periaate, suuri osa kansalaisista ihmettelee koko sanontaa.

Äänestä
  • Venäjä on myös oikeusvaltio Putinin hallinnon mielestä.

    Äänestä

Tärkein syy Englannin eu eroon oli hillitön maahanmuutto
V 2018 maahan tuli n 600 000 mamua
Ei mikään maa kestä sellaista

Mutta Suomen punikki media ei kerro ko asiaa

Äänestä

Suomen "oikeusvaltioperiaate" on sellainen , että "vääränlaisen" mielipiteen sanomisesta saa rikostuomion, mutta jos tekijän iho on sopivalla tavalla pigmentoitunut , lapsenraikauksestakin selviää ehdollisella tuomiolla.

Äänestä

Puhutaan oikeusvaltiosta kun raiskaajat, pedofiilit ja rattijuopotkin joutuu linnaan useiksi vuosiksi jonne tosiaan kuuluvat, ei vapaalle jalalle kuten suomessa. Kantasuomalaiset ei ole tasavertaisessa asemassa ollessaan uhreja. Monta matu raiskaajaa on päässyt sakoilla kun raiskanneet nuoria tyttöjä, se ei ole oikeutta vaan uhrin halventamista. Tämän kun ottaa esille eduskunnassa sanotaa että oikeus istuin on riippumaton, tuomarit on ainakin aivottomia ja kykenemättömiä lahettamaan linna tuomioita. HUUMEEN KÄYTTÄJÄKIN SAA KOVEMMAN TUOMION KUN MONET RAISKAAJAT , missä se olikaan se oikeusvaltio. HALOO MARIN JA KUMPPANIT.

Äänestä

"Oikeusvaltio" onkin Suomen kohdalla pelkkä vitsi.
Silti poliitikot meuhkaavat "oikeusvaltiosta" kuten eilisessä eduskunnan istunnossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ensin ollaan niin perusteellisesti EU:n kannattajia , mutta kun Puola ja Unkari eivät suostu ottamaan maahansa laitonta massamaahanmuuttoa kehitysmaista, hyökätään näiden maiden ja toisinajattelijoiden kimppuun myös muissa maissa, kuten Suomessa.
"Oikeusvaltio" on heidän mielestään sellainen valtio, jossa laiton massamaahanmuutto kehitysmaista hyväksytään ehdoitta Brysselin painostuksen alla.

Omapa on asiansa, hakatkoot nauloja EU:n arkkuun , johan tuo joutaa mennäkin.
Britannia jo lähti , ja jatkoa piankin seuraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu