Iso omena kirjasto?

Mistähän johtuu, että Ison omenan kirjastossa ei saa nykyään tulostaa kello 20:00 jälkeen illalla.
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No asia on niin, että pallo on käynyt kirjastossa elämöimässä ja esittämässä Tsekkiläistä psykiatria, joka juoksee häiriintyneen miehen perässä estämässä tämän kirjoittelua. Pallo on vissiin itse vähän tärähtänyt ja pitäisi viedä psykiatrille ympäristölle vaarallisena ja pitää pakkohoidossa. pallo pelkää, että hänestä kirjoitellaan totuuksia ja haluaa estää anonyymikirjoittelun ja tulostamisen. Joku kun voisi vaikka tehdä oikeista rikoksita ilmiantoja poliisille ja se ei taida sopia pallolle.

Äänestä
  • Ai! Vähän loukkaa. Mulla on sentään korkea moraali (Heristää sormea)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mistähän johtuu, että Ison omenan kirjastossa ei saa nykyään tulostaa kello 20:00 jälkeen illalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu