https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000007657953.html
Pelastetaan piltit Ohisalo huolehtii.
Pelastetaan piltit Ohisalo huolehtii.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Poukaystäviä ylijäämänaisille.
ja odineille
Odinille pokaystäviä. Haluaisi iskeä mustan miehen nyt saa
Onko siellä oikeasti afrikkalaisia avuntarpessa?
Nyt, Ohisalo, meidän on pakko toimia.
Kansainvälisten sopimusten velvoittamana, kaikki Suomeen heti!
Ohisaloa tuskin tarvitsee yllyttää, katsoin mätä Ylen säälinsekaista ja ylipitkää uutisjuttua, haittamaahanmuuttajat astellessaan näyttivät voitonmerkkejä sormillaan.
Kerrottiin, jotta ovat luulossa, jotta Euroopasta on korona tappanut väkeä ja tarjoutuvat tilalle, myöhemmin jo näytettiin tupakilla turistihotellien parvekkeilla.
Oisko mitään jos tämäkin salakuljetusreitti pätkäistäisiin jo vastarannalla poikki? Kuului tepsineen Välimeren Libyan puoliskolla kun EU:n rajavartijat palauttaneet yrittäjät rantaan.
Laiton, väkisin tapahtuva maahantunkeutuminen pitäisi kriminalisoida ja aina varma palautus kun mitään hengen päälle käypää pakolaistilannetta ei ole.
Yle ja MTV 3 puhuvat siirtolaisista, eli mitään perusteita ei ole. Siirtolaistermi on kyllä muutenkin todella väärä näiden suhteen, Villi Länsi oli ja meni.
Äidit lapsineen pelastettava, sanovat kansainvälisten lakien noudattajat. Vaan missä ne kyseiset ovat? No, pelloilla sirpillä niittämässä heinää riutuneille lehmilleen, jotta maitoa saisivat runsaslukuisille lapsilaumoilleen.
Solakka, vekkuli miesväkensä kyllästyttyään palmun alla istuskeluun, ovat lähteneet etsimään piristystä Euroopasta.
Euroopassa on kuulemma väliliha ja kaikki sen ympärillä parempaa kuin noiden kotokulmilla. Saapa nähdä millainen pikkutyttöjen pakko-ottoaalto iskee, kun nuo onnistuvat keplottelemaan primitiiviset itsensä Eurooppaan.
Ei ne palmun enää istuksi ja syy on se että kilju loppui.
piti siis lähteä että pääsee Ohisalon silmiin ja senhän tietää mitä sitten tapahtuu.
Kanariansaarilla loppuu tila.
Mutta Pohjois-afrikassa sitä on yllinkyllin.
Joko Helsinki-Vantaalla lämmitellään finskin A350 koneiden turbiineja? Ohisalon matkatoimiston ikuisen Suomi-loman lennot alkavat piakkoin Gran Canarialta suomeen. Osallistujille jaetaan avokätisesti no-limit Kela-Gold ja IPhone 12. Kaikki siivelle!
Eipä kanslialle enää järkevä matkaaja lähde , siellä nämä siirtolaiset löhöilee hotelleissa , ja me maksamme , mutta eiköhän se siihen tule stoppi , kun me maksavat turistit unohdamme kanariansaaret.