Syntymämerkit

Anonyymi

Voivat olla muistoja edellisen elämän vammoista.
Mitä mieltä?

11

407

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä se totta on. Edellisessä elämässäni jouduin Bengalin viidakossa tiikerin saaliiksi. Uimahalliinkaan ei juuri viitsi mennä kun näytän lähinnä kalutulta luurangolta. Päälläni roikkuu vaan repaleista nahkaa, täynnä hampaanjälkiä. Vasempaa kättä ei ole kun tiikeriemo rouskutteli siitä luutkin lounaakseen.

      • Anonyymi

        Valitettavasti nämäkin aiheet pilataan typerillä vitsikommenteilla. Niin tyypillistä Suomi24 palstoilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valitettavasti nämäkin aiheet pilataan typerillä vitsikommenteilla. Niin tyypillistä Suomi24 palstoilla.

        Kuvitelmat edellisestä elämästä eiivät ole kovin hyvin todistettu vastaavan todellisuutta...

        Suurin piirtein yhtä hyvin todistettu kuin astrologia.


    • Anonyymi

      Minulla on kranaatin räjähdysreikää muistuttava kolo toisessa kyljessä. Olen varma että doovellin joukot ampuivat minut virgiiniassa kanuunalla. Se on repaleinen jälki mistä näkyy pari kylkiluuta.

    • Anonyymi

      Kyllä ne voivat olla. Esim. ruskehtava laikku, joka muistuttaa miekan piston jälkeä.

      • Anonyymi

        Tai rengaskuviointia muistuttava metrin pituinen luomi jossa erottuu teksti michelin.


      • Anonyymi

        Mites kun minulla on syntymässä saatu ruskea länkky p_rseen yläosassa? Ei kai joku onneton ole lyönyt tai pistänyt minua selän takaa jollain vanhan ajan aseella.


    • Anonyymi

      Intiaanipäällikkö Red Cloud (Punainen Pilvi) joka syntyi 1822 Platte Riverissä, North Plattessa, Nebraskassa kuollen 10.12.1909, Amerikassa, syntyi myöhemmin 1930-luvulla Venäjällä nimellä Mihail Sergejevitš Gorbatšov synt. 02.03.1931.

      Mihail Gorbatsovilta jäi punainen läikkä, syntymämerkki, päälakeensa joka paljasti hänen eläneen aikaisemmin intiaanipäällikkö Red Cloudina.

    • Anonyymi

      > Voivat olla muistoja edellisen elämän vammoista.
      Mitä mieltä?

      Hmm... aiemmin ajattelin, ettei jälleensyntymistä tapahdu, mutta nyt näyttää kyllä siltä, että Hitler on jälleen syntynyt Merkelinä, Stalin Biden ja Marin Otto Ville Kuusinen. Toisaalta, heillä ei näytä olevan syntymämerkkejä entisistä vammoista, joten ehkä asia ei sittenkään ole niin.

      • Anonyymi

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18368310/itamaisesta-filosofiasta-kiinnostuneille
        Analyysi, yoga ja logiikka
        Kapila on tuonut mukanaan sankhya-filosofisen analyysijärjestelmän ja sanonut: "Analysoi materiaa, niin olet vapaa kaikesta tästä tuskasta." Patanjali on tuonut mukanaan joogan: "Hei, jivatma! Tule tapaamaan Paramatmaa! Silloin kaikki tämän maailman ongelmat katoavat sinusta. Tulkaa yhteyteen Paramatman, Supersielun kanssa." Tämä on hänen suosituksensa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18368310/itamaisesta-filosofiasta-kiinnostuneille
        Analyysi, yoga ja logiikka
        Kapila on tuonut mukanaan sankhya-filosofisen analyysijärjestelmän ja sanonut: "Analysoi materiaa, niin olet vapaa kaikesta tästä tuskasta." Patanjali on tuonut mukanaan joogan: "Hei, jivatma! Tule tapaamaan Paramatmaa! Silloin kaikki tämän maailman ongelmat katoavat sinusta. Tulkaa yhteyteen Paramatman, Supersielun kanssa." Tämä on hänen suosituksensa.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18478160/jalleensyntymisoppi-poistettiin-kristinuskosta
        Jälleensyntymisoppi poistettiin kristinuskosta

        "Muinaisen historioitsija Josefuksen mukaan esikristillisen munkkijärjestö essealaisten keskuudessa oli vallinnut käsitys, että ruumiit kulkivat tuhoon eikä niiden materia ollut kestävä, mutta sielut vaelsivat edelleen kuolemalta varjeltuina. Ja varhainen kristitty filosofi Justinius Marttyyri lausui teoksessaan Kaksinpuhelu Tryphoon kanssa, että ”maallisella pyhiinvaelluksellaan asuvat ihmisen sielut monissa kehoissa.” Alkukristillisten enemmistö olikin uskonut jälleensyntymisoppiin, mutta Raamatun muunneltu nykyversio opetti vain taivaasta ja helvetistä. Useat kohdat Raamatussa kuitenkin osoittivat, että usko jälleensyntymiseen oli ajanlaskun alussa ollut yleisesti hyväksyttyä juutalaisten keskuudessa. Alkukirkko oli siis hyväksynyt jälleensyntymisopin, ja sitä olivat opettaneet niin gnostilaiset kuin lukuisat kirkkoisätkin, kuten Clemens Aleksandrialainen ja kuuluisa Origenes 200-luvulla.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      111
      5095
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      64
      4949
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      86
      4000
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3550
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      59
      3101
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2741
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2267
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      44
      1814
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      35
      1672
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1588
    Aihe