Vanha keino siirtää ongelmahenkilöt pois kansalaisten näköpiiristä jonnekin epämääräiseen periferiaan on hyväksi havaittu menetelmä. Siellä heistä voi "kasvattaa" yhteiskuntakelpoisia kansalaisia. Kontaktit sukulaisiin ja vaarallisiin yhteisöihin haittaavat tätä kasvatusta.
Ensimmäinen askel kohti uutta Gulagia on suunnitteilla.
https://www.verkkouutiset.fi/venaja-haluaa-siirtaa-vangit-pois-kaupungeista/#525f08d6
Ensimmäinen askel kohti uutta Gulagia on suunnitteilla.
https://www.verkkouutiset.fi/venaja-haluaa-siirtaa-vangit-pois-kaupungeista/#525f08d6
Vastaukset 9
Vanhimmat
Meitä pyritään rajoittamaan koronan varjolla, maskit, turvavälit, karantteenit ja tuleva pakkorokote uudella DNA:han vaikuttavalla rokotteella.
Tässä näkisin aihetta huoleen, naapuri tekee mitä katsoo parhaaksi, se ei kuulu meille.
”Meitä pyritään rajoittamaan koronan varjolla, maskit, turvavälit, karantteenit ja tuleva pakkorokote uudella DNA:han vaikuttavalla rokotteella.”
JA ONNEKSI ON RAJOITETTU MÄÄRÄYKSILLÄ! Muutoin meillä olisi naapurimaiden luvut kuolleissa! Kiitos rajoituksista valtiovallalle!
Ei DNA:ta voi muuttaa rokotteilla... stallari on taas katkera?
”Tässä näkisin aihetta huoleen, naapuri tekee mitä katsoo parhaaksi, se ei kuulu meille.”
MEILLE KUULUU KAIKKI MAAILMAN ASIAT! On nimenomaan stallareille tyypillistä ajatus, ettei keskustelupalstalla saa, hui kauhistus, keskustella:-D
#MEILLE KUULUU KAIKKI MAAILMAN ASIAT! On nimenomaan stallareille tyypillistä ajatus, ettei keskustelupalstalla saa, hui kauhistus, keskustella:-D#
Parempi kun emme jatkuvasti sekaannu toisen valtion sisäisiin asioihin.
Puuttuisimme mielummin siihen, mitä esim. Israel tekee ja toimii naapureitaan vastaan.
#JA ONNEKSI ON RAJOITETTU MÄÄRÄYKSILLÄ! Muutoin meillä olisi naapurimaiden luvut kuolleissa! Kiitos rajoituksista valtiovallalle!#
Rikos ihmisyyttä vastaan ja Ruotsin ja Venäjän kuolleisuustilastoissa ei ole piikkiä.
Olet aivopesun uhri.
” Parempi kun emme jatkuvasti sekaannu toisen valtion sisäisiin asioihin.”
Ei keskustelu omassa maassa ole mitään ’sekaantumista’! Ja toki sitä enempi kiinnostaa mitä lähempänä kohdemaa on!
”Puuttuisimme mielummin siihen, mitä esim. Israel tekee ja toimii naapureitaan vastaan.”
AHAA!? Israelista puhuminen ei olekaan ”toisen maan asioihin” puuttumista? Se nyt sijaitsee vähän kauempana kuin Ruotsi!
” Rikos ihmisyyttä vastaan ja Ruotsin ja Venäjän kuolleisuustilastoissa ei ole piikkiä.
Olet aivopesun uhri.”
ET KERTONUT, että MIKÄ on se rikos ihmisyyttä vastaan!? Itse koen, että tilapäiset kiellot ja rajoitukset rajussa epidemiassa ovat paikallaan ja asiallisia!
Ruotsissa on viimeisen vuoden aikana ollut todella moninkertainen määrä epidemiaan kuolleita tuhatta asiakasta kohden kuin Suomessakin!
Sama tilanne lienee itänaapurissa! Ero on vain siinä, että Ruotsi tilastoi luotettavasti kun taas Venäjän todellista tilaa tuskin tietää edes Putte-poika itse!
Vangit on poissa silmistä olipa ne kaupungissa tai maaseudulla vankilassa ja venäläiset saa pitää vankinsa missä haluaa mutta ei niitä riitä uudeksi Gulagiksi kuten USAssa riittäisi.
” venäläiset saa pitää vankinsa missä haluaa mutta ei niitä riitä uudeksi Gulagiksi ”
Sehän riippuu siitä, paljonko vangitsee! Gulageja oli peräti 30.000, joten tavoitteita riittää!
Ei se siitä riipu vaan montako rikollista tuomitaan vankilaan ja nyky vankimäärä ei riitä 30000 leirin täyttämiseen eikä ole sellaisia suuria projektejakaan kuin Stalinin aikana