Palomuuri ohisalo

Hullummaksi tämän superministerin jutut menee päivä päivältä. En tiedä yhtään avausta mitä sisäministeri olisi tehnyt suomalaisten hyvinvoinnin eteen. Tietääkö joku muu?
32<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

EI tule mileen mutta Suomea ja suomalaisuutta vastaan toimii kaikin tavoin on myös kannattamassa elkeputken poistoa tämä maahanmuuttoministeri joka vihaa suomalaisia ja ihailee muualta tulleita siirtolaisia.

Äänestä
  • Jos ne olisi edes siirtolaisia, mutta ovat täysiä haittamaahanmuuttajia, Suomen tuhoajia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos ne olisi edes siirtolaisia, mutta ovat täysiä haittamaahanmuuttajia, Suomen tuhoajia.

    Kokoomus ja Vihreet, kepulit Keskustan sipilä
    Urpo ja ek.

    Kansan piikki lihasss


    Veroja kansalle kerätyt verorahat rikkaille vaan

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos ne olisi edes siirtolaisia, mutta ovat täysiä haittamaahanmuuttajia, Suomen tuhoajia.

    Irakin uutisissa oli että Suomi on lähettänyt ambulanssi lennon Irakiin hakemaan koranaan sairastunutta irakilaista.. en yhtään tiedä onko tämä totta mutta tämmöinen uutinen oli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Irakin uutisissa oli että Suomi on lähettänyt ambulanssi lennon Irakiin hakemaan koranaan sairastunutta irakilaista.. en yhtään tiedä onko tämä totta mutta tämmöinen uutinen oli.

    Ensin luulin että ymmärrän väärin mutta kun Kurdi ystäväni soittivat että suomi on hyvä maa ja toimii näin niin tiesin että jotakuinkin ymmärsin asian oiken. Mitä hoitoa Suomessa pelataan selkien takana?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kokoomus ja Vihreet, kepulit Keskustan sipilä
    Urpo ja ek.

    Kansan piikki lihasss


    Veroja kansalle kerätyt verorahat rikkaille vaan

    Kyllä vasemmistopuolueet peruskateudessaan tuhoavat Suomea tehokkaammin kuin keskusta-oikeisto.

    Äänestä

  • Toivottavasti tolkusti toiminut Marinin hallitus estää tämä laittomia maassaolijoita suojaavan "Palomuurin" rakentamisen, kuten Marinin demarijohtoinen hallitus on estänyt myös mamumassojen Suomeen tulon. Suomeen on Rinteen ja Marinin hallitusten aikana tullut ennätysvähän humanitaarisia maahantulijoita, vähiten 20 vuoteen eli koko 2000-luvulla. Tämä heti hallituskauden alusta alkaen kauan ennen koronapandemiaa.

    Äänestä

Eikö tuota voisi tarjota johonkin Lähi - Idän maahan hoitamaan noiden rättipäiden asioita, kun sillä on niin kova hinku ja osaaminen siitä.

Äänestä

Hutisalo ei tunnusta kansallisvaltioita. Hän pyrkii globaaliin ihannemaailmaan, ihan kuin vartiotornin jutuissa....

Äänestä
  • Meillä persuilla on vähän kohtuullisempi ihanne: Usa, Israel ja Venäjä..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Meillä persuilla on vähän kohtuullisempi ihanne: Usa, Israel ja Venäjä..

    Venäjä ei ole ihanne vaikka siellä on joitakin sanoja arvoja joita persut kannattaa. En tiedä mitä ihannoimista on usassa koska puolet sen väestä on kommuja. Israelista tykkää persujen muutamat uskikset.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Venäjä ei ole ihanne vaikka siellä on joitakin sanoja arvoja joita persut kannattaa. En tiedä mitä ihannoimista on usassa koska puolet sen väestä on kommuja. Israelista tykkää persujen muutamat uskikset.

    Ei persut Venäjää diggaa, päinvastoin inhoavat. Tämä väite persujen venäjämielisyydestä on vain punavihreää disinformaatiota, eli silkkaa valetta ja paskaa!

    Kyllähän punavihreät jos jotkut, osaavat valemedian taidot.

    Äänestä

  • Ei ole olemassa globaalia ihannemaailmaa maapallolla. Sellainen olisi hallitsematon norsu posliinikaupassa, jossa olisi viidakon lait ja jatkuva kulttuurien, lukuisten ideologioiden ja uskontojen sota ja sekamelska.. Aivan järjetön utopia. Jotta järjellinen yhteiskunta on mahdollinen, sen on oltava järjellisen kokoinen.

    Äänestä

Sisäministeri Ohisalo on surullinen tapaus suomalaisten hyvinvoinnin ja turvallisuuden kannalta. Yhtään aloitetta vihreät eivät ole tehneet yhteiskunnan turvaamisen eteen. Sen sijaan tämä köyhyystutkija köyhdyttää maaseutua ehdotuksillaan ja laittaa matalapalkkaiset ja eläkeläiset valitsemaan ruuan ja lääkkeiden välillä. Ja lisää on tulossa, ensi vuonna bensaveron nosto, mikä entisestään lisää työssäkäynnin kustannuksia. Olen jo pohtinut kannattaako enää jatkaa, kun palkasta ei jää mitään elämiseen. Lisää työttömiä ja konkursseja tulee. Turpeen käytön pikainen alasajo, vihreiltä ei mitää tilalle. Ihmiset jätetään tyhjän päälle.

Äänestä
  • Totta joka sana

    Äänestä

  • Kyllä hän oikein hyvin on puolustanut ihmisiä...mutta ei suomalaisia. Muut ovat tärkeämpiä hänelle kuin oma kansa.

    Äänestä

Heivatkaa se Ohisalo tuon palomuurin toiselle puolelle.

Äänestä

no, palomuuri on hyvä asia, kaikilla rajoilla

Äänestä
  • Nyt haketta tuodaan laivoilla polttoaineeksi Esim Kokkolaan ym.pohjanmaalle . Ympäristönkö ystävällisyyttä ? näin korvata Turvetuotannon alasajo ? Norjassa ja Ruotsissa Turve on katsottu uusiutuviin Energioihin ! Suomen Vasemmisto on seonnut totaalisesti !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nyt haketta tuodaan laivoilla polttoaineeksi Esim Kokkolaan ym.pohjanmaalle . Ympäristönkö ystävällisyyttä ? näin korvata Turvetuotannon alasajo ? Norjassa ja Ruotsissa Turve on katsottu uusiutuviin Energioihin ! Suomen Vasemmisto on seonnut totaalisesti !

    Ja tuonti partaisen nuorisonkin rikollisuus pysähtyi kuin seinään . Kun Ohutsalo määräsi poliiseille Rikoksista tiedotuskiellon !

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja tuonti partaisen nuorisonkin rikollisuus pysähtyi kuin seinään . Kun Ohutsalo määräsi poliiseille Rikoksista tiedotuskiellon !

    Niillähän sesonkiaikaa nyt kun näkyy vain silmät sään vuoksi ?

    Äänestä

Aiemmin luulin, että Ohisalo on tötsytellyt liikaa. Nyt luulen, että hän on nuoleksinut lappuja liikaa. Tuskin kannabis sentään tuollaisia palomuurihalluja aiheuta?

Äänestä

Oikea termihän Ohisalon ehdotuksille olisi sumuverho rikollisille.

Äänestä

On meillä viisaat, muutaman proentin ministerit!

Voi vtu, Rinne , mitä sait aikaan!

Äänestä

Stara:
"Teddi Mellencamp avautui hänen Instagram-tarinoissaan siitä, että hän kokee todellista ahdistusta ja pelkoa autolla ajamisesta. Nainen ajaa autoa melko usein, mutta etenkin uusissa paikoissa ajaminen jännittää häntä niin paljon, että ahdistus on tuoda toisinaan kyyneleet silmiin ratin takana. Tarinansa jälkeen tähdelle alkoi satamaan yksityisviestejä, joissa moni kertoi kärsivänsä myös autolla ajamisen pelosta.

Nainen oli yllättynyt siitä miten moni kuski jakoi hänen kanssaan saman ahdistuksen autolla ajamista kohtaan. Teddi Mellencamp kertoi pelon toisinaan väistyvän, mutta useimmiten hän ei pysty ajamaan muuta kuin tutuilla alueilla hänelle entuudestaan tuttuja reittejä."
-
He päättävät maan asioista.

Äänestä

Vihreet tarvii äänestäjiä siksi ne niitä hyysää.

Äänestä

Mitä SOMALIA on tehnyt SUOMEN eteen? Tietääkö joku????

Äänestä
  • Lähettänyt sen yhden akan " Jälkiviisaisiin " pilkaamaan Suomalaisia.

    Äänestä

  • Somalia saisi alkaa maksaa velkojaan takaisin Suomelle! He ovat tunkeutuneet maahan ja elätyttäneet kansalaisensa täysin suomalaisten kustannuksella, se on kolonialismia!

    Miljardi euroa vuodessa olisi alkuun kohtuullinen takaisinmaksu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Somalia saisi alkaa maksaa velkojaan takaisin Suomelle! He ovat tunkeutuneet maahan ja elätyttäneet kansalaisensa täysin suomalaisten kustannuksella, se on kolonialismia!

    Miljardi euroa vuodessa olisi alkuun kohtuullinen takaisinmaksu.

    Samoin p*skamaa Irak, joka ei ota edes kansalaisiaan takaisin. Pitäisi laittaa ottamaan sekä vaatia myös täyttä korvausta kansalaistensa elättämisestä! Lasku jokaisesta elätettävästä!

    Äänestä

Pisti irakilaisten laittomien palautukset jäihin kuin sai hyvän syyn ajettuaan Suomelle syytettä EITssä ja josta sitten tuli maallemme tuomio.
Nämä tehtiin tietenkin salassa.
Se tuomio on muuten voimassa vieläkin koska "tapettua" irakilaista ei ole saatu vastaamaan oikeuteen jotta tuomiota voitaisiin purkaa.
Siinä tapauksessa Suomen sisäministeri Maria Ohisalo oli hyvin aktiivinen ottamaan kantaa omaa maataan vastaan.

Äänestä

Ohisalon paikka olisikin palomuurin takana

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hullummaksi tämän superministerin jutut menee päivä päivältä. En tiedä yhtään avausta mitä sisäministeri olisi tehnyt suomalaisten hyvinvoinnin eteen. Tietääkö joku muu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu