Tuomas Enbuske masentui
Anonyymi
2180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Toihan on ihan kauuuuuuuuuuuuuuuuuuuheeta sanois Enskakin !
Noin voi käydä menestyvälle porvarillekin, jonka mielestä kaikki on omaa ansiota, onko siis mielenterveysongelmatkin ja suljetulla hoito? Onneksi on ehtinyt turvata taloutensa, monella menee terveys ennen kuin talous on kunnossa ja sitten patamustat porvarit huutavatkin jo omaa syytä. Elämä on pitkälti arpapelia, siksi meitä ei pidä jättää oman onnemme nojaan, vaan Suomen tapainen verovaroin kustannettu hyvinvointivaltio auttaa epäonnisiakin. Vai mitä Enbuske?
MT ongelma voi iskeä vaikka olisi menestyvä TV julkkis hyvässä työssä.
Mitä enemmän asioista puhutaan - sen parempi.
Minä masennun aina kun näen tuon olion.
Enbuske on todistetusti, eli mitatusti älykäs. Masennus on usein älykkäiden ja lahjakkaiden kirous.
Masennus voi iskeä kehen tahansa, näin se vain käy.
jotenkin ennen aikaisesti harmaantunut c mies mutta ehtiny jo taloudellisesti riippumattoman asemaan
sitten hyvä ryhtyä ''sairaaksi''
mieslapset sairastuvat Miehiä herkemmin.
tutkitusti.
Minäkin masentuisin jos olisin hän.
Masentaa se kait kun muijat jättävät kun eivät tykkää olla nyrkkeilysäkkejä.
Hulluna voi olla eri mieltä itsensäkin kanssa, jolla perusteltua jutunjuurta saa riittämään paremmin.
No voi voi!
Ja se oli sit Tuomas varmaan siinä vaiheessa biponsa maanisvaiheessa, kun muistan sen kehuskelleen hanakasti muita ”ääsburgereiksi”, ja nyt sit paljastui itse sellaiseksi!?
Karma is a bitch!
Tuomas Enbuske: ”Ei pilven polttamisesta ole mitään haittaa kenellekään, se on ihan turvallista! Ainiin ja muistinhan mainita että olen sairastunut vakavaan masennukseen, olen bibolaari ja autistinen?”
*aplodit* 👏
Kyllä sen ILtalehden kolumneistakin jo näki, että viiras jotenkin . Ensin oli sitä mieltä, sitten tätä mieltä, sitten taas eri mieltä ja lopuksi ei mitään mieltä, sen jutuissa ei ollut mitään mistä ottaa kiinni. Kuin saippupaloja.
Meen o juurikaan lukenu, koska mulle Enbusken jutut on ollu tollasta enemmän naisväkeen uppoavaa bessewisseröintiä :/ Ilta*askojen kolumnisteista ainoo joka muhun on uponnu ees vähän on toi Bisquit eli Ahti.
Ihmisiä ne julkkiksetkin ovat, vaikka tienaavat 5 kertaa enemmän kuin sinä.
Mitä tienaaminen liittyy tähän? Tarpeeksi kun suoltaa niiden lauluja joilta raha tulee niin pää siinä lopulta lahoaa.
Eikös. tuo ole Ruben Stillerin poika ? Jonka serkku on Ben Zytkowits ? Poissa muuten aina täys istunnoista ! Onko hänkin Hullujenhuoneen pedissä sidottuna ?
Samoin. Hänelläkin on siihen oikeus
Aika ajaa uudelleen bemarilla puuhun?
Täytyy ymmärtää, että julkkiksena oleminen on kovaa työtä. Se voi vaatia myös mielenterveyden haastamista, narkomanian uhmaamista sillä tärkeintä on, että pysyy lärvi esillä esimerkiksi keltaisessa lehdistössä. Golden shower