Hyvää itsenäisyyspäivää.

Oikein hyvää itsenäisyyspäivää kaikille Ähtäriläisille.pitäkää toisistanne huolta näin korona aikana,niin ja hyvää joulun odotusta.olette rakkaita mulle kaikki siellä ähtärissä.♥️
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä itsenäisyys, suomi myytiin pilkkahinnalla itsemääräämisoikeitta myöden eurostoliitolle 1995.
Veteraanien raskas työ suomen itsenäisyyden puolustamisesta on tuhottu.
Suruliputus tänään kuuluisi olla menetetyn itsenäisyyden vuoksi.

Äänestä

Ähtärissä on myös paljon ääliöitä, jotka eivät ole millään lailla rakkaita. Tuskin sinullekaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Oikein hyvää itsenäisyyspäivää kaikille Ähtäriläisille.pitäkää toisistanne huolta näin korona aikana,niin ja hyvää joulun odotusta.olette rakkaita mulle kaikki siellä ähtärissä.♥️

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu