Mies vei 15-vuotiaan asuntoonsa ”Netflixiä katsomaan” – raiskasi väkivaltaisesti uhrin itkusta huolimatta
Amanuel Kidus tuomittiin korvaamaan uhrille kivusta ja särystä 6 000 euroa ja kärsimyksestä 8 000 euroa lisää. Hovioikeus lähes kaksinkertaisti käräjäoikeuden tuomitsemat korvaukset.
Tuomittu valitti hovioikeuteen ja kiisti pakottaneensa uhrin tekoon. Hän kiisti raiskauksen ylipäätään ja väitti vielä, ettei ollut tietoinen uhrin alaikäisyydestä. Asianomistaja puolestaan teki vastavalituksen, jossa vaati kovempia korvauksia.
Amanuel Kidus tuomittiin korvaamaan uhrille kivusta ja särystä 6 000 euroa ja kärsimyksestä 8 000 euroa lisää. Hovioikeus lähes kaksinkertaisti käräjäoikeuden tuomitsemat korvaukset.
Tuomittu valitti hovioikeuteen ja kiisti pakottaneensa uhrin tekoon. Hän kiisti raiskauksen ylipäätään ja väitti vielä, ettei ollut tietoinen uhrin alaikäisyydestä. Asianomistaja puolestaan teki vastavalituksen, jossa vaati kovempia korvauksia.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Konserttia pukkaa taas marssikengät vaan jalkaan.
Nyt pääsee oikeasti tutustumaan "suomalaiseen kulttuuriin ja tapoihin". Raiskaajien suosio tiedetään
Tyttö sai jo koulutusta tulevaisuuden suomen tapoihin
Oho! NELJÄ vuotta!? Eikä edes ehdollisena!
Onks demla-inkvisitio tulossa järkiinsä?
Ei tainnut olla tekijällä suojaväriä tai -"uskontoa".
Silloin saa ankaramman rangaistuksen.
Eiköhän hovioikeus anna oikean tuomion, tyttö syytteeseen ja kunniavieras saa korvaukset.
Tyttö on pieni, kehittymätön lapsi, joka hiekkaämpäri kourassa lähtee seuraamaan isihahmoa. Koulussa ei ole ollut seksivalistusta eikä kukaan ole sanonut, että joka äijän mukaan ei saa lähteä.
Pitäisi tutkiä myös näitten pikkutyttösien kehitystaso. Jotakin on vialla, jos 15-vuotias ei osaa suojella itseään miesuhalta. mutta lain mukaan iän puolesta ymmärtää, mikä on rikos.
Mies vei asuntoonsa...! Joopajoo. Kantamallako vei sastaan sätkivän pienokaisen? Eikö kukaan vastaantulija huomannut, kuinka pienokainen potki, itki, ja huusi apua?
Vihreä unelma toteutuu...ihanaa vai mitä ,Maria ja Pekka.
Oliko tämä niitä Pihtiputaan "Kiduksia" vai mistäpäin tämä Amanuel oli...kuullostaa vahvasti joltain vanhalta kainuulaiselta metsurilta kyllä...
Jostain vahvasti uskovaisesta yhteisöstä...velipoika tais olla se Eedvartti Kidus...vanhoja kalastajaeemelin poikia.
Ei maksa. Toimii kuten suomalainen kelvoton vuokralainen.
Päivi Lipponen hieroo innoissaan käsiään yhteen!
Juuri tällaisia hienoja kokemuksia Päivi haluaa Suomen tyttöjen saavan ulkomaalaisista!
"Osapuolet tapasivat alun perin vapaaehtoistilaisuudessa, johon vastaaja oli mennyt sanojensa mukaan oppiakseen paremmin suomen kieltä. Hän oli asunut Suomessa noin vuoden ajan."
Kukahan näitä vapaaehtoistilaisuuksia järjestää? Heidät tulisi laittaa syytteeseen avunannosta raiskauksiin jos päästävät alaikäisiä samaan tilaisuuteen matuäijien kanssa.
Näitä tyyppejä tutustumaan päiväkoteihin? Miettikää vanhemmat ennenkuin teette lapsia Suomeen...