Diane Novasta

Onko kenelläkään ollut ongelmana limakalvojen kuivuminen? Muita ongelmia?
4757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

käytin novia suunnilleen 2 vuotta ja sinä aikana kärsin limakalvojen kuivumisesta. kauheat menkkakivutkaan eivät helpottaneet yhtään. kasvot tosin parantuivat todella hyvin. kun pari kk sitten menin apteekkiin uusimaan reseptiä, farmaseutti kysyi haluaisinko kokeilla korvaavaa halvempaa valmistetta. nyt olen käyttänyt sitä 2 kk ja menkkakivut ovat miltei kadonneet ja olen huomannut myös parannusta limakalvojenkin suhteen

Äänestä
  • se vastaava valmiste sisältää täsmälleen vastaavat aineet kuin diane novakin, joten sama on vaikutuskin..

    Äänestä

On ne saattaneet vähän kuivattaakin, en ole tullut ajatelleeksi että johtuisko ajoittainen alapään herkkyys ja kutina pillereistä. Iho kyllä pysyy tosi hyvänä. Itse vaihodoin myös vastaavaan merkkiin koska mulla paino alkoi nousta. Nyt on pysynyt samassa ja iho on myös hyvässä kunnossa. En muista sen merkin nimeä.

Äänestä
  • Se on sitä samaa lääkettä eri nimellä! Kaikki pitoisuudet on samat!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tepsukka kirjoitti:

Onko kenelläkään ollut ongelmana limakalvojen kuivuminen? Muita ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu