Tuntuu etten kuulu elämään

Anonyymi

mulla on aivan helvetin sietämätön tunne siitä että oon arvoton mun kehityvammaisuuteni takia. Ihmiset eivät lopeta sen asian kiusaamisesta ja mulla alkaa kohta väkivalta maistua suussa. tekee niin mieli hakata joku tosi pahasti jotta saan mun pahan oloni pois. Olisin mielelläni elämäni jollekin joka sen ansaitsee. jumala teki minusta epäonnistumisen.

4

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      No en usko, että kehitysvammasella on kovin suurta mahdollisuutta onnistua hakkaamaan ketään. Face the facts, dude.

    • Anonyymi

      No,ainakin teksti on onnistunutta,ei kirjoitusvirheitä,kun nousee pohjalta ylös,useimmiten onnistuu T:hiihtäjä 47 härmästä

    • Anonyymi

      Elämällä on aina joku tarkoitus. Toiset syntyy terveinä, toisilla on vaikeampaa heti alusta. Karma selittää aika pitkälle miksi me kärsimme tietyistä asioista. Saattaa olla että olet tehnyt edellisessä elämässä jotain ikävää, jonka vuoksi nyt kärsit. Yritä ajatella, että seuraavassa elämässä on helpompaa jos jaksat käydä nyt kaiken läpi. Ihmisten sanomisista ei kannattaisi välittää, vaan siitä miten itse toimii.

      Jos suinkin pystyt auttamaan muita vaikka oletkin vammainen, niin saat toisten taholta myös kiitostakin. Jos pystyt tanssimaan kiirtania, se voisi lohduttaa pahan mielen ja tuoda paremman olon. Ohjeita löytyy netistä, https://www.youtube.com/watch?v=N6z2SUDGzmQ

      Me olemme myös henkisiä olentoja, jos henkisesti pystyy kehittämään itseään niin sitten jaksaa psyykkisestikin paremmin.

    • Anonyymi

      Epäkypsä hminen ei pysty hyväksymään itseään ja omia puutteitaan, joita meissä kaikissa on. Silloin ei voi olla onnellinen.
      Yritä kasvaa aikuiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!

      Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!
      Haapavesi
      124
      2847
    2. Hyvää yötä, olen rakastunut suhun

      Sanon tämän kyllä vielä sulle henkilökohtaisestikin. 😘
      Ikävä
      87
      2531
    3. Nyt tiedän

      Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai
      Sysmä
      65
      1930
    4. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      178
      1891
    5. Tiedätkö et olet

      Ärsyttävän hyvännäköinen.
      Ikävä
      56
      1847
    6. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      158
      1616
    7. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1616
    8. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1423
    9. Jokainen suomalainen on velvollinen puolustamaan Suomea

      Kaikilla Suomen kansalaisilla on maanpuolustusvelvollisuus eli velvollisuus osallistua Suomen puolustamiseen. Miesten m
      NATO
      408
      1371
    10. Paraneeko ilmapiiri nyt?

      Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket
      Hyrynsalmi
      28
      1299
    Aihe