onko normaalia et vanin ohjauspyörä tuntuu jäävän käsiin.Ilmeisesti väljää ratin korkeus-säätö hommelissa?? onko mahdollista korjata??
Apua kaipaava!
Vani poitsu
5399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se menee rattipylväs remonttiin....siihen tarvii erikoistyökaluja joten on varmaan ammattimiesten hommia.
Joo mulla sama vika, jos jollain kokemuksia niin kertokaa ihmeessä!!!
syy saattaa olla siinä et kun nousee autoon niin ottaa joka kerta ratista kiinni...Eipä se kauan semmosta menoo kestä!
SAMA VIKA OLLUT MYÖS MUTTA EI SIIHEN AMMATTILAISIA TARVITA.IRROITA RATTI JA SUOJUKSET POIS NIIN PÄÄSET KÄSIKSI SIIHEN RUUVIIN,JA TEE ITSE SELLAINEN AVAIN JOSTAIN VANHASTA HYLSY AVAIMESTA JA SIIHEN PITKÄ VARSI.NÄIN ITSE TEHNYT!
Ite "korjasin" pari päivää sit ja oli suht helppo homma,mut kannattaa varata aikaa siihe. Elikkäs tiltin kohdalla on 2 pulttia mitkä on löystyny ja niihin päästäksesi: irrota ratti, lukko prikka (katso tod. tarkkaan missä järjestyksessä ja miten päin tavarat tulevat ulos!) vilkkujen viikset, vilkkujen muovi osat (3-ruuvia) lukko pesä(vapautuu rattiputken sisäpuolella olevasta pienestä reijästä pienellä talttapäruuvarilla painamalla) piuhoille pitää antaa löysää jotta ratti putken saa tieltä ja vihdoin pääset pultteihin käsiks jotka ovat tiltti osan sisällä suht alhaalla..ja ei muuta ku tavarat taas kasaa. Homma vatii kyllä hermoja..mut kyllä se siitä!!