En kunnioita enää Suomen lakia paskan vertaa.

Koska sellaista ei tässä maassa näytä olevan lainkaan. Tämä nykyhallitus potkittava helvettiin tuhoamasta Suomea lisää ja heti!
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

No nyt lyödään tuoli mäsäksi kun me jäimme soiton loputtua ilman tuolia - gaaah!!

Äänestä

Neuvo; " Ota lääkkeet!" Muistat kyllä ehkä pian että olet ihan turvassa sekopäisiltä ja itsevaltaisilta valtionpäämiehiltä ja järjestäytyneeltä rikollisuudelta. Jos ei auta, niin kiskaise kunnon kännit ja rauhoitu. Kukaan ei uhkaa henkeäsi.

Äänestä

Ei saatana mitä paskaa täällä vingutaan?

Äänestä
  • Nettipersu avautuu. Ei aiheuta toimenpiteitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nettipersu avautuu. Ei aiheuta toimenpiteitä.

    Vai että nettimarsu! Mistähän laista se puhuu?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nettipersu avautuu. Ei aiheuta toimenpiteitä.

    Ääh, taitaa taas olla vaan sitä persujen "isänmaallista" Suomivihaa.

    Äänestä

No oletko liittynyt vihreisiin, kun niillä on just nuo arvot tärkeitä ?

Äänestä

Suomi pohjolan kaatopaikka.

Äänestä

Suomessa tällä hetkellä ISIS-hallitus.

Äänestä

Moni asia ihmetyttää lakien toimernpanojen käytänteissä "oikeusvaltiossamme". Kuten vaikka henkirikos tapon vanheneminen 20 vuodessa ja se, että väärä isä dna-tutkimusten perusteella isyydestä poissuljettuna tuomitaan maksamaan ruokkomaksuja ja oikea isä välttyy tästä.

Ja hiton paljon muitakin täysin oikeustajun vastaisia ratkaisuja, kuten nyt vaikka murtovarkauden kohteeksi joutuneen kauppiaan tuomitseminen "henkisiin kärsimyskorvauksiin" murtovarkaalle!

Kunnioitapa nyt sitten tällaista "oikeuden" jakamista perkules. Ei Suomi oikeasti ole enää mikään oikeusvaltio.

Äänestä

Ha ha! Silloin tehdään oikeita päätöksiä, kun persua alkaa vituttaan :-D

Äänestä
  • No odottappas vaan kun sinun sukulaisesi joutuu rikastuttajien kähmittäväksi niin ääni kellossa muuttuu pian.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No odottappas vaan kun sinun sukulaisesi joutuu rikastuttajien kähmittäväksi niin ääni kellossa muuttuu pian.

    Odotellaan. On odoteltu sitä raiskuuaaltoakin, jonka piti teidän mukaan alkaa heti kun saitte houkuteltua vuonna 2015 ne 35 tuhatta parrakasta lapsukaista Suomeen :-D

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Odotellaan. On odoteltu sitä raiskuuaaltoakin, jonka piti teidän mukaan alkaa heti kun saitte houkuteltua vuonna 2015 ne 35 tuhatta parrakasta lapsukaista Suomeen :-D

    Rajat kiinni nyt!

    Äänestä

  • MIKSI VAADITTE PERSUILLE AINA JOKAISESSA TAPAUKSESSA SYYTTEITÄ MUTTA ETTE OMILLENNE VAIKKA SUUREMPAA SYYTÄ TODELLA OLISI?

    Äänestä

Onko persut taas rikkoneet lakia, vai mistä kyse. En ole huomannut että muissa puolueissa olisi ollut lainvastaista toimintaa.

Äänestä

Minä menen nyt kadulla ja alan rikkomaan paikkoja!

Heitän kaikki pyörätelineet näyteikkunoista läpi!

Terveisin
Pers-Suomalainen

Äänestä

Kyse on siitä onko laki kaikille sama. Se ei tässä oikeusvaltion irvikuvassa ole.

Äänestä
  • Punikit kun pääsee jylläämään, touhu on sitten tätä. Toisinajattelijat hiljennetään ja kansaa vaihdetaan erääseen uskontoon joka komentaa vielä punikkejakin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Punikit kun pääsee jylläämään, touhu on sitten tätä. Toisinajattelijat hiljennetään ja kansaa vaihdetaan erääseen uskontoon joka komentaa vielä punikkejakin.

    Mikäs toisinajattelija sinä olet?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koska sellaista ei tässä maassa näytä olevan lainkaan. Tämä nykyhallitus potkittava helvettiin tuhoamasta Suomea lisää ja heti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu