Valtava rokotemarkkinointikampanja näyttää olevan käynnissä mediassa. Mutta niissä kampanjoissa samalla syyllistetään tai haukutaan rokotevastaisia salaliittoteoreetikoiksi ja eräs psykiatri psykoottisiksikin jopa.
Mediassa rokotemarkkinointia
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mistä moinen räksytys ja hakunta sekä puolueellinen mediakampanjointi johtuu? Mikään media ei ole julkistanut vielä vastapuolen haukuntaa eikä julkistaisikaan. Haukunnalla olettaisin heränneitä tulevan lisää.
Vastuullinen media oli ajamassa Suomea eu jäseneksi saman tapaisella kampanjalla ennen kansanäänestystä.
Se on sitä tasapuolista tiedonvälitystä.
Te rokotteita vastaan olevan foliohattuperseilijät olette ansainneet kaiken sen paskan mitä ikinä pystytään silmillenne paiskomaan.
Ei me rokotteita vastaan olla. Ihmetellään vain miksei avoimesti kerrota rokotteen faktoja.
Rokote on kehitetty pikavauhtia ja haittoja tulee, sitä ei kukaan kieltä, mutta MINKÄLAISIA HAITTOJA sitä ei taas kukaan tiedä.
Siitäkään ei kukaan suostu kertomaan, kuka korvaa aiheutuneet haitat vahingon kärsineelle?
Vai onko palkintona taas BYROKRATIAHELVETTI ja taistelu viranomaisia vastaan?
Paskan faktoja. Sinä vain haluat masturboida mahdollisilla ongelmilla, todelisilla ja varsinkin kuvitelluilla, rokotteissa. Jos sinulle joku rokotteita kehittävä alkaisi kertomaan niistä faktoja, et ymmärtäisi sanaakaan.
vihapuhetta
Vakavia haittavaikutuksia on raportoitu Pfizerin uudesta COVID-19-rokotteesta. Britanniassa, jossa rokotus on aloitettu, allergioita kärsiviä ihmisiä varoitetaan olla rokottamatta ja elvytysvälineiden on oltava käytettävissä missä rokotuksia annetaan.
Tätä on liikkeellä. Tulee mieleen vertaus sokeista jotka väittelivät siitä mikä on norsu, yksi piti kiinni jalasta, toinen korvasta ja kolmas kärsästä. Jokainen oli omasta mielestään oikeassa..
On sanottu että paheiden summa on vakio..jos joku sortuu salaliittoihin, ja hänen "paljastajansa" diagnosoi hänet psykoottiseksi, kumpi on enemmän väärässä? Salaliittoja on toisaalta historian aikana ollut olemassa, se ei ole uutta. Eikä sekään, että nähdään harhaisuutta siellä missä sitä ei vlttämättä ole, ja "normaaliutta" siellä missä sitäkään ei ole. Ota siinä sitten selvää kuka on enää selvillä vesillä..
On sanottu, että maailma on teatteri jossa on konnansa, harva kuitenkaan tajuaa olevansa osa näytelmää..?
Maailmassa on menossa trendi jossa syyllisyyttä pakoillaan. Samaan aikaan on "asiantuntijoita" ja "maallikoita" jotka ryhmittävät ihmisiä milloin mihinkin ryhmään. Yksi piti kiinni kärsästä, toinen korvasta..
https://www.technocracy.news/covid-mrna-vaccines-kick-off-planetary-genetic-overwrite/ Geneettinen modifikaatio (geenien muovaaminen tai muuntelu) on aihepiiri, jossa lyövät kättä nykyaikainen teknologia ja transhumanismi. Ihmiskunta lähestyy tilannetta, jossa luonto ohitetaan, ja tehdään asiat sitä paremmin.. tavoitteena on nirvana, jossa kukaan ei ole köyhä eikä kipeä. Tässä ei saata olla mitään epäilyttävää eikä pahaa, ei ainakaan niiden mielestä jotka tavoittelevat "täydellistä ihmirotua", jos jotain ihmisyydestä on enää jäljellä