Jos elää kädestä suuhun

Jos elää kädestä suuhun jo silloinkin kun töissä ja saa vaikka sen 2500eur niin jonkin moinen tiputus jos jää työttömäks ensin liitonrahat ja päivät tulee täyteen ni sitten kelanrahoille.
Sama tiputus sillon tulee kun työelämästä eläkkeelle.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä yleensä jos pitää syödä laitetaan leipä ja ruoka kädestä suuhun. Emme ole koiria jotka syö lautaselta suullaan.

Äänestä

Juuri siitä syystä kannattaa laittaa säästöön ja sijoittaa omaan salkkuun.

Äänestä
  • Mulla on salkku, missä on mun tärkeitä papereita, autopaperit, talopaperit ja pankkipaperit ja on siellä tukku setelirahaakin.

    Äänestä

Hommista on tehty ihan emojikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos elää kädestä suuhun jo silloinkin kun töissä ja saa vaikka sen 2500eur niin jonkin moinen tiputus jos jää työttömäks ensin liitonrahat ja päivät tulee täyteen ni sitten kelanrahoille.
Sama tiputus sillon tulee kun työelämästä eläkkeelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu