Ohisaloilla lainaa 759 000 euroa, oma- ja sijoitusasunto, osakeomistuksia. Sotii pahasti ympäristö ideologiaa vastaan.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/55ad38df-277a-4bc8-a507-e66e645f8a0d
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/55ad38df-277a-4bc8-a507-e66e645f8a0d
Vastaukset 12
Vanhimmat
Osakkeet ovat pahasti vihreää ideologiaa vastaan, koska kaikki osakeomistaminen perustuu ahneuteen, osinkojen maksimaaliseen tuottoon.
Osingot syntyvät yritysten voitontavoittelussa, jossa ympäristö jää aina toiseksi.
Ympäristö tuhotaan tuotannon raakka-aineita, energiaa ym. varten, joilla sitten osingot tuotetaan vihreiden omistajien kukkaroon.
Ohisalo on todellakin tekopyhä vihreä.
Ylisuuret lainat, ylisuuret asunnot, kaikki vihreää ideologiaa vastaan.
Ohisalo onkin ammatiltaan köyhyystutkija ja tainnut tehdä paljon etätöitä kotona.
Kuinka niin sotii jotain ympäristömyönteisyyttä vastaan? Greentech-yrityksiä on vaikka kuinka, ja uudet ekologiset asunnot ovat hyvä sijoituskohde, jos haluaa edistää ympäristöystävällistä asumista.
Talon rakentaminen ei ole missään mielessä ympäristöteko.
Rakennusaineina puu, betoni, eristeet, muovit, metallit, kemialliset komponentit (liimat, maalit, pinnoitteet ym. myrkyt). sorat, asfaltti, jätteet, vesi, sähkö ym.
Rakentaminen tuhoaa maaperän ja ympäristön, jota rasitetaan kymmeniä, jopa satoja vuosia.
Purkujätteiden kierrättäminen on vähäistä, kaatopaikat täyttyvät jätteistä, joiden ympäristö pilaantuu.
Rakentaminen on ekokatastrofi.
Tuon vuoksi persut asuvat maakuopissa, luolissa jne.
Totta kai Ohisalolla on. Ei kokoomuksen valvomassa maassa kukaan oikea vihreä pääse mihinkään asemaan. Eikä kukaan oikea keskustalainenkaan. Se on nähty kuinka siinä käy. Ne jotka pääsevät etenemään, ovat sisäisesti kokoomukselaisia, jotka eivät koskaan nouse poikittain oikeistolaisten harrastamalle politiikalle.
Kuka on niin tyhmä, ettei tajua tuotakaan.
Varmat vuokralaiset tiedossa.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/nain-elivat-stalinin-suojatit-neuvostoliitossa/
Sama meno jatkuu
En enään koskaan tankkaa Shellillä enkä ylipäätänsä osta sieltä mitään.
Sisäministeri Maria Ohisalon puoliso Miika Johansson on suomalaisen energiayhtiö St1:n energia liiketoimintayksikön johtaja.
Shell-huoltamotoiminnan Suomessa, Ruotsissa ja Norjassa omistaa suomalainen St1.
Tämäkin kävi varmaankin vahingossa:
https://www.partisaani.com/news/enemies/2021/08/12/kymmenien-miljoonien-kaupat-veronmaksajat-ostivat-ohisalon-miehelta-tappiollisen-bisneksen/
Ohisalo, tuo köyhyystutkija, joka on köyhien avustaja:)