Trump ei teloituta kuolemaantuomittuja

Toisin kuin mätä lehdistö väittää. Hän ei vain armahda tuomittuja. Tuomion on antanut maan oikeuslaitos.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9fa5bbe7-3185-4a16-9e72-4a851b738c59
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikös se ole vain hyvä, että hoitaa hommansa ajoissa loppuun eikä jätä niitä seuraajalleen? Eipä tarvitse Bidenin niitä armahtaa.

Äänestä
  • Paitsi että tuossa ei tarvitse tehdä mitään, kuten aloituksessa todetaan.

    Äänestä

Taas noita hirveitä rikollisia sympatisoidaan poliittisista syistä. Kuka ajattelee niiden uhreja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Toisin kuin mätä lehdistö väittää. Hän ei vain armahda tuomittuja. Tuomion on antanut maan oikeuslaitos.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9fa5bbe7-3185-4a16-9e72-4a851b738c59

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu