Motako satasta persut lupaa maatalousloisille

Ennen kuntavaaleja jotta saavat näiden äänet itselleen?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kuka lupaa dunareille muutakuin luvan maksaa kaiken

Muut loisii yritystukiloiset ja maatalousloiset ei b ät maksa käytännössä beeoja kunsaavt veronsatakaisn tukisisain avaltiosn sosialiapuna.

Jos kaiki maksisivat veron sa ei ulkomaan velka travittais

Äänestä

Tästä tulee ongelma persuille. Persut pikkukunnissa nuolee maajusseja halutessaan heidän äänet. Mutta mestaria ei voisi vähempää maajussit kiinnostaa.

Äänestä
  • Eiköhän se ole Kepun ongelma että miten pysyä hengissä!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eiköhän se ole Kepun ongelma että miten pysyä hengissä!

    Kyllä persepuoluekin on ääniä maaseudulta saanut.

    Äänestä

Niitä on nykyään niin vähän ettei kannata luvata mitään. Maitotilallinen on hallituksen suurituloisten ministeri.

Äänestä

Kepu pettää aina, nyt ja tulevaisuudessa.

Äänestä

Kyllä sitä nyt jonkun vappusatasen voi luvata helposti. Muuten maaseudulla olemme sitä mieltä, että mielummin elätämme itsemme työllä kuin sosiaaliavustuksilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ennen kuntavaaleja jotta saavat näiden äänet itselleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu