En ennätä torissa jatkuvasti olla kirjautuneena eikä sellaiseen ole edes itselläni mahdollisuus. Joka ilta kuitenkin katson tilanteen ja viestit. Ihme hyypiöitä, jotka kyselevät jotakin mutta kun heille vastaa, niin sitten eivät ikinä vastaa takaisin.
Viimeksi tiedusteltiin kuntoa ja onko vielä myynnissä. Kun muutaman tunnin kuluttua tästä viestistä vastasin takaisin, niin ei enää kuulunut mitään. Mitä ihmeen hyypiöitä tuolla Tori.fi oikein pyörii?
Tori.fi - outoja hyypiöitä aivan liikaa siellä
1
125
Vastaukset 1
- Anonyymi
Täysin vastaavat kokemukset. Eivät halua eivätkä osaa myydä. Ovat laittaneet tavarat sinne vain näyteikkunaan, mutta mitään eivät vastaa kun kysyt vaikka ovat selvästi nähneet viestisi. Eivät muista poistaa ilmoitusta vaikka tavara myyty ajat sitten. Eivät osaa kertoa ilmoituksessa onko vain nouto vai onnistuuko myös postitus. Ovat jossain reissussa ja palaavat asiaan myöhemmin, mutta koko ilmoitus hävinnyt kuin pieru saharaan ja tavara myyty. Muilla kauppapaikoilla ihmiset yleensä haluavat tavarastaan eroon ja vastaavat kun kysyt. Torissa siksi kannattaa vaan pommittaa kaikkia kellä on kiinnostava tavara ja hinta ok. Lisäksi tähän, että olen ollut aina tarjoamassa myyjän pyytämän hinnan tavarasta ja valmis maksamaan mahdolliset postikulut omasta pussista. Joitakin onnistuneita kauppoja sentään takana. Usein todennut, että helpommalla pääsee kun ostaa kaupasta uutena vaikka joutuu vähän ylimääräistä maksamaan. Maksaa se oma aikakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2971233Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3081166Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔50958- 87924
- 106899
- 101879
- 111742
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh13604- 64588
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh3577