Kirkon viimeinen valttikortti

Anonyymi

Jäsenkatoon kirkolla on vielä lääke. Kunhan saadaan elämä vapaan tahdon mukaiseksi niin että hyväksytään kaikki seksuaalinen elämänmuoto hyväksytyksi. Ei olisi mikään ihme jos syntyisi niitä raamatun mainitsemia sekasikiöitä. En tarkoita homoja ja lesboja vaan tarkoitan yhtymistä eläinten kanssa joka mahdollistaisi sellaista että voi syntyä ihminen jonka yläruumis on kyllä ihmisen mutta alapuoli hevosen pitkine häntineen ja kavioineen. Tiede kehittyy ettei ehkä "uuteen luomukseen" tarvita muuta kuin muutos geeneissä siis geenimuuntelu? Pahoja henkiä on nähty tässä olemuksessa liekö on kyse mytologisesta kentaurista? Kunhan kirkko on puhdistettu kaikesta jumalisuudesta kirkon kellojen kumahdellessa kutsuen kirkkoon sanankuuloon kaikki pornografiaan suuntautuneet ja heille sanotaan että tule sellaisenaan kuin olet ja kirkossa sitten maallisten laulujen soidessa alastomat ihmiset hyppivät ja käsiään läpsyttävät ja kentaurit kavioitaan kopsuttelevat alttarilla.

6

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ateistina pienenä vinkkinä voin antaa neuvon, alkakaa keräämään rahaa lemmikkieläimistä, jotka kuuluvat kirkkoon ja lisäksi voitte järjestää lemmikkieläinten hautajaisia.

    • Anonyymi

      Teikäläisiä eläimistä seksuaalisessa mielessä kiinnostuneita on sen verran harvassa, että tuolla keksimälläsi "lääkkeellä" ei ole minkäänlaista merkitystä yhtään mihinkään.

      Ihmisellä voi olla ja on ties minkälaisia vikoja tahansa, mutta silti tulee ymmärtää normaalin ja epänormaalin ero. Epänormaaliutta voi yrittää oikaista esimerkiksi laadukkaalla terapialla.

    • Vuoden pimein aika lähestyy ja jutut pimenee sen myötä.

      • Aloitus oli aika sakeaa kamaa jopa palstan omilla mittareilla. Olisi kiva tietää, miltä tämäkin sisar kuulostaa siviilissä ja mitä siellä duunaa.


    • Vai vapaantoahton mukainen elämä,se on täällä yhtä pimeyttä koska kaikki ovat syntiä tehnee ovat Jumalan kirkkauta vailla. Sekö on vapaa tahtoa,elää synti elämää.

      • Anonyymi

        Nyt on pimein aika vuodesta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      57
      4408
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      95
      3675
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      102
      3292
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      17
      1869
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1108
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      81
      783
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      781
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      103
      780
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      22
      754
    Aihe