Miksi täällä ja AVALLA solvataan aina vaan

Anonyymi

Miksi Persut ei kerro miten tätä maata kehitetään, nimeltä mainiten solvataan ja valehdellaan. Miksi juutalaisten vainoa vähätellään ja natseja ylistetään, oikein puolue sillä perustettu sitä varten ?
Kuka tuon pahan toi Suomeen ja miksi ?

5

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Persut ainoa rehellinen puolue ja isänmaallinen. Sallii sivarit johtajina eikä syrji homoja, näitä suvakkeja tarvitaan, älä moiti.

      • Anonyymi

        Känniveikko eduskunnan varapuhemiehenäkin. Onnistuuko muilta puolueilta sama?


    • Anonyymi

      Alfa ja AVA, siinä perussuomalaisten tiedotuskanavat.

      • Kyllä näitten kirjoittajien juttuja ohjataan, siitä ei pääse mihinkään. Väkivallan lietsominen nuorille on ikävää. Se näkyy nyt niillä, jotka juuri näitä seuraa. Olen samaa mieltä kuin sinä, mutta kyllä jatkuva tämänsorttinen julkisuus mitä näkyy tympäsee, en äänestä viime vaalien tapaan. Mestari itse kartoitti minut !


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      85
      3511
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      186
      1394
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1377
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1060
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      962
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe