Huijaus autoliike bilar99e en suosittele..
Bilar99 huijaus
16
7967
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa. Minä ostin sieltä näkemättä ja kotiintoimitettuna Alfa Romeo Giuliettan. Vuoden päivät toiminut ilman ongelmia ja työmatkaa kuitenkin suuntaansa 30km.
- Anonyymi
Rukous on järkevää myös auto asioissa, sillä on kirjoitettu että Herran pelko on viisauden alku.
Sain itse hieman huonon yksilön kun tilanteesta johtuen hätäilin auton kunnon tarkastamisesta ja minulta jäi helman ruostevaurio huomaamatta. Myyntipäällikkö Bilar99 soitti reklamaatiostani takaisin ja päädyimme yhdessä ehdottomaani ratkaisuun katsastaa auto samantien ja siihen että yritys korjauttaa omalla kustannuksellaan ruostevaurion. Asia on kesken ja siksi sitä on mahdotonta arvostella tässä enempää. Jäädään odottelemaan. Hyvä palvelu tähän asti.
JK. Moniko muuten korjaa käytettyä vanhempaa autoaan aina uusilla osilla, jos kierrätys osia on saatavilla?
- Anonyymi
Paljon autoja niin saattaa olla myös paljon vikoja
- Anonyymi
Rukous ja herran siunausta ja takuu loppuu ja siunausta tavataan seuroilla
- Anonyymi
Rukous on järkevää myös auto asioissa, sillä on kirjoitettu että Herran pelko on viisauden alku.
Sain itse hieman huonon yksilön kun tilanteesta johtuen hätäilin auton kunnon tarkastamisesta ja minulta jäi helman ruostevaurio huomaamatta. Myyntipäällikkö Bilar99 soitti reklamaatiostani takaisin ja päädyimme yhdessä ehdottomaani ratkaisuun katsastaa auto samantien ja siihen että yritys korjauttaa omalla kustannuksellaan ruostevaurion. Asia on kesken ja siksi sitä on mahdotonta arvostella tässä enempää. Jäädään odottelemaan. Hyvä palvelu tähän asti.
JK. Moniko muuten korjaa käytettyä vanhempaa autoaan aina uusilla osilla, jos kierrätys osia on saatavilla?
- Anonyymi
tuohon en usko mutta kiva tyyli mainostaa suuraakkosin ylistellen autoja
- Anonyymi
En kannata vilpillistä kaupankäyntiä missään muodossa, mutta jos tosiaan on valmis arvostelemaan myyjää ketjun aloittajan tavoin, kannattaisi kokemuksesta kertoa myös hieman yksityiskohtia.
Mikäli kuitenkin kysymys on 15 vuotiaasta ja 300 tkm ajetusta autosta, joka ostajan toimesta ennen kauppaa olisi tullut tarkistaa yksityiskohtaisemmin, ei tämän vuoksi ole syytä koko liikettä mustamaalata.
Selvyyden vuoksi kerron, etten ole kyseinen autokauppias Pohjanmaalta, enkä muullakaan lailla ole mitenkään sidoksissa siihen, vaan asun pääkaupunkiseudulla. - Anonyymi
Miten helvetissä tälle: https://huutokaupat.com/2666062/audi-s5-2015-30-l-bensiini-97000-km saa lähtöhinnaksi 36 000euroa, onko nää vähän vitun sekasi?
- Anonyymi
Älä rahaton kirjoittele toisten ihmisten omastaan pyytämästään hinnasta,
jokainen pyytää mitä haluaa,
ja joku maksaa aina,
miksi siitä huolehdit?
Jos et itse ylety koskaan, niin se on sinun ongelmasi.
Itket varmaan Citymarketin perunan hinnasta ,
kun Lidl myy halvemmalla, on sulla raskasta.........
- Anonyymi
Ihmeellisiä autokauppiaita kun eivät vastaa puheluihin autokaupan jälkeen. Lisäturvaa en suosittele kenellekään. Eivät halua korjata sen piikkii mitää ja jos korvaavat niin käyttävät käytettyjä osia minkä kunnosta ei ole mitää tietoa. En enään ikinä osta mitää sieltä. Nyt tuli ostettua pari vuotta vanha auto ja vikoja täynnä.
- Anonyymi
Käsittämätön väkisin myynti ja kusetus pulju. Välttäkää viimeiseen asti!
- Anonyymi
Väkinsinmyynti ja ja kusetuspulju kirjoitetaan kyllä suomeksi yhteen!
Sen tietää jokainen koulunsa kunnolla loppuunkäynyt!
Sen jälkeen voimme kyllä kommentoida asiaa, mikäli saamme asiasta
lisätietoja. Huonoin autokauppakokemus ikinä. Kaupan jälkeen ei enää vastata viesteihin. Sama myyjä kehui netissä jossakin jutussa (koski autokauppiaiden tuloja) että tienaa helposti 8000e/kk. Varmasti tienaa kun huijaa ihmisiä.
- Anonyymi
Itse ostin kyseisestä liikkeestä hieman yli 30000€ arvoisen 3 vuotta vanhan auton. Alle vuosi ollut ja vikoja aivan hirveästi. Lisäturva hankittu. Ensimmäisellä kerralla sai tapella 2kk että korjasivat auton. Myyjä ei vastannut puheluihin ja viesteihin satunnaisesti. Lopulta korjasivat auton käytetyillä osilla ja jättivät yhden laskun maksamatta mikä oli minun nimissä mutta heidän pyynnöstä viety korjaamoon. Pakko oli itse maksaa. En ala menettää omaa mainettani pikku kylällä. Auto toimi muutaman kuukauden kunnes jätti tien varteen. Taas alkoi sama tappelu kyseisen liikkeen kanssa. Yrittivät korjata auton käytetyllä osalla mutta koodaaminen ei onnistunut uudelleen. Tästä varoitettiin myyjää... Bemarikin sanoi että ei onnistu. Nyt autoa kiikutellaan ympäri Suomea jos joku onnistuisi koodaamaan. Saa nähdä miten käy ja kuinka kauan kestää että tämä sirkus päättyy. Nyt on mennyt noin kuukausi. Eniten ärsyttää myyjien asenne ja yhteydenpito asiakkaita kohtaan. Kaikki kiinnostus loppuu kun on saatu kaupat tehtyä.
En itse aio koskaan enään ostaa autoa bilarilta ja toivon että moni tämän luettuaan kiertää liikkeen kaukaa- Anonyymi
Kirjoita asiasta Linkediniin kuten teki tämä mies, jonka autosta nyppästiin sulake irti siinä toivossa, että hän myisi auton 3000€ halvemmalla.
Suomi24.fi on täysin pelle palsta ajamaan näitä asioita
- Anonyymi
Arvostelu/autoliike Bilar99e:
Varoitus: Tämä autoliike ei ole luotettava. Kaikki antamat tiedot autoista, hinnoista ja kaupan ehdoista voivat olla vääriä tai harhaanjohtavia. Autoliikkeen kanssa asioiminen saattaa aiheuttaa taloudellisia riskejä ja turhia ongelmia. En suosittele ostamaan autoa Bilar99e:ltä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597474Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232906- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707