mustat kasvomaskit ovat rumia ja synkkiä

Anonyymi

itselleni tulee synkkä fiilis kun näen ihmisten naamalla mustia kasvomaskeja.
muun väriset maskit eivät saa aikaan inhoreaktiota. Mistä tämä johtuu. Onko muilla samoja kokemuksia? Onko minun syytä hakeutua lataamoon asian johdosta

4

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Musta tuntuu, ettei musta ole luotettava väri. Punainen taas on liian kiihoittava ja keltainen varoittaa vaarasta. Sininen on taivas ja turvallinen, valkoinen vie sairaalaan.

    • Sinun on syytä hakeutua huuhaalle. Minulla on teoria. mustasta naamiosta tulee mieleen erään uskon ryhmä ja alistava fiilis.

    • Anonyymi

      Mustat kasvomaskit ovat tosi hienon näköisiä. Maksaa vissin aika paljon, koska eivät ole kertakäyttöisiä?

    • Anonyymi

      Kuka nyt ei haluaisi näyttää ninjalta. Lisäksi on ennustettu, että maskien käyttö on pysyvä tila, vaikka Korona joskus laantuisikin. Mulle ainakin sopii vallan mainiosti, koska maskit hillitsevät kaikkia mahdollisia tauteja, kuten tosi laumauttavaa oksennustautia.

      Maskit kunniaan. Varmasti pian voit helposti tilata niitä kuvioituna makusi mukaan, kuten T-paitoja.

      -Myllyrinteen Myrkkytiikeri

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      85
      3577
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      81
      3240
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      3072
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      70
      2730
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2232
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      65
      1812
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      27
      1769
    8. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1735
    9. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1699
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      60
      1658
    Aihe