Joulupukkina siidereissä

Ja vahvemmissakin maistissa omalla autolla lähdössä kohta lahjoja jakamaan...
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tupakkiaski etutaskussa....

Äänestä

Pukki on tainnut ottaa pari siideriä liikaa ku on etuajassa.
Keikkailta on vasta ensi viikolla.

Eläkä lähe kännissä auton rattiin!

Äänestä
  • Niin, kyllä joulupukitkin puhallutetaan.

    Äänestä

Niin, ja sekin vielä että jo vuosikausia ihmiset ovat halunneet lapsiperheeseen vierailemaan raittiin pukin eikä kännistä örveltäjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja vahvemmissakin maistissa omalla autolla lähdössä kohta lahjoja jakamaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu