missä Westendissä on hurstin tai seurakunnan ruokajako eli leipäjono tartteis käydä hakee ruokakassi
Westendin ruokajako
9
69
Vastaukset
- Anonyymi
Oisko siellä westendin rantatien varrella.
- Anonyymi
Muistaakseni se on Westendin kauppakeskuksessa alueella.
Siinä S-Marketin ja K-marketin ja Westiksen Stokkan vieressä, sillä suunnalla jossain se Hurstin toimisto on.- Anonyymi
Tietääkseni koko Westendissä on yksi ruokakauppam vanhalta nimeltään se oli Siwa. Pieni peruskauppa, mihinkä ketjuun kuulunee nykyään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietääkseni koko Westendissä on yksi ruokakauppam vanhalta nimeltään se oli Siwa. Pieni peruskauppa, mihinkä ketjuun kuulunee nykyään.
Jakaako se eu ruokakasseja
- Anonyymi
SIELLÄ EI OLE TARVETTA MIHINKÄÄN LEIPÄJONOON
- Anonyymi
Westendi on liian homogeenista väestöä. Sinne pitäisi saada 10...15% suuruinen arabiankielinen, monikulttuurinen piristysruiske annettua.
Espoon kaupunki voi pakkolunastaa jonkin verran Westiksen merenrantoja, ja tehdä sinne pakolaisten kukkarolle sopveltuvia asumuksia.
- Anonyymi
Kyllä westendiin on ehdottomasti saatava oma ruokajakopiste jo tasapuolisuuden vuoksi. Samoin kulosaareen ja eiraan. Ylimääräruoan voi toimittaa keskon paikalliset k-kauppiaat ja plussat talteen. Jakelun järjestää spr omalla tehokkaalla rutiinilla.
- Anonyymi
Voisihan sinne viedä ruokakassin missä on kohta vanhentuvia ruokia.
Jättää jonkun portin pieleen, saavat ruokaa hekin.. - Anonyymi
Noin 3000 asukkaan Westendin olisi jo aikoja sitten pitänyt hakea kunnallisen itsemääräämislain nojalla irtautumista Espoosta.
Westendissä asuu samalla tavalla keskimääräistä äveriäämpää porukkaa kuin Kauniaisissakin. Westis tulisi mainiosti toimeen itsenäisenä rannikon kuntana.
Kaikki palvelut, sairaanhoitoa, tiestön kunnossapitoa ja poliisitointa myöten voisi ostaa noira palveluja edullisesti myyvältä Espoolta. Aivan samalla tavalla kuin Kauniainenkin on menestyksellsiesti tehnyt, jo yli 100 vuoden ajan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain597474Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1232896- 1421746
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651639Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1151448Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1671384- 1291116
- 73817
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47802- 51707