koronasta viis, Oittaan ladulle siis!

Anonyymi

WHO:n Eurooppa-johtaja pyytää ihmisiä eristäytymään jouluksi – povaa vielä vaikeita epidemia­kuukausia... muttei Espoon Oittaan hiihtoladulle, jossa massahiihtotapahtuma jatkuu päivästä toiseen.

koronasta viis, ladulle siis!

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      MassaULKOilmatapahtumia ei ole todettu yhdenkään tartunnan syyksi. Paitsi sitä Amerikassa, joissa viheriäiset nudistina parittelivat sikin sokin keskenään kuin apinat.

      • Anonyymi

        Ei ole todettu, koska niitä ei ole järjestetty! Ennen kuin nyt sitten nää Oittaan ruudinkeksijät ovat alkaneet hiihtää.

        Samalla koronanyrkki suosittelee vahvasti, että ihmiset esim pidättäytyisivät uudenvuoden ilotulituksista kokonaan! Eli 15 minuutin pamauttelu perhepiirissä on koronariski, mutta tunnin hiihto huohottavien, köhivien ja räkivien tuntemattomien perässä ei!

        On päivänselvää että hiihto Oittaan tupeteen täynnä olevalla ladulla on merkittävä riski sairastua koronaan.


    • Anonyymi

      Juuri niin. Antaa HUS:sin mäkivärvien, Lehtosien ja ruotsalaisten itkupotkuraivaroida vetää toisiaan turpaan riehumisen tiimellyksessä kun kukaan ei tanssi niiden pillin mukaan nehän kuvittelee olevansa jotain jumalia jotka johtaa maskistien uskontoa...

      maskistisaarnaa maskismia ja rokotetta... tietyt asiantuntijoiden kirjoitukset edustaa pyhää kirjaa ja HUS tyypit palvonta kohdetta. Jos sieltä julistetaan teidän pitää ostaa ämpäri ja käyttä ämpäriä mäskin päällä niin kyllä siellä ensimmäiset on jo samanpäivän iltana ämpär kaupassa.

    • Anonyymi

      Nuorten urheilu pitäisi nyt vapauttaa nopeasti.

      Aikuisten hiihto ym jutut ovat selvästi toissijaisia.

      • Anonyymi

        Australian authorities extended a lockdown for Sydney’s Northern Beaches until at least Dec. 30 and urged the rest of the city to avoid crowds as a cluster of Covid-19 infections continues to grow.

        Juu, Oittaalla ei leviä mutta esim uimarannalla maatessa kyllä.

        haloo Suomi! uhraatte nuoret, mutta aikuiset lärväillä miten tahtovat Lappia myöten!


    • Anonyymi

      Husin ylilääkäri kehottaa uudenvuoden juhlijoita välttämään ihmismassoja ulkonakin – Oman kuplan kesken ”parin raketin” ampumisessa pieni tartuntariski

      Oittaalla voi kuitenkin hiihtää ruuhkassa tunnin verran toisten huohotuksessa ja köhiessä? Tai Lapissa jonottaa 20 minuuttia hissijonossa tai istua kome tuntia kaljalla?

      Nää koronaohjeistajat ovat mun silmissä pellejä, joilla ei ole uskottavaa linjaa. Ovat tekevinään jotain ansaitakseen palkkansa.

      Kuka tahansa talousmies olisi pystynyt organisoimaan koronan hoidon paremmin kuin nää lääkärit ja polii

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      51
      2357
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      95
      2075
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      96
      2044
    4. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      1917
    5. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1781
    6. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      524
      1667
    7. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      7
      1580
    8. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      50
      1397
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      41
      1343
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      75
      1319
    Aihe