Hurja viikko hallitukselta.
Eläkeputki poistui mutta jihadistit palasi
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kepu junttasi läpi eläkeputken poistamisen läpi koska kiristää hallitusasemallaan.
Ymmärrettävää kepulta. Maanviljelijät ovat enimmäkseen yrittäjiä eivätkä siis oikeutettuja ansiosidonnaisen lisäpäiviin. Sama ongelma jos olet itsesityöllistäjä, niin tiput sitten peruspäivärahalle 3-500 päivän päästä.
Itse olen juuri tuossa asemassa ja yritän epätoivoisesti saada 3 kk:n työpaikkaa jonka jälkeen pääsisin tuohon hyväksyttyjen yhteiskunnan tukemien ihmisten joukkoon ja lisäpäiville nauttimaan isosti maksamistani eduista..
Kepu olisi voinut lopettaa mielipuolisen viherpunahallituksen, mutta sairaaloisen lihava A Saarikko haluaa pysyä ministerinä.
Koska vastaavaa tilaisuutta hänelle ei kepun riveissä tule enää koskaan.
40 vuotta veroja maksanut työntekijä saa raippaa ja terroristit palkitaan ikuisella täysihoidolla!
Nyt ei ole kaikki muumit laaksossa Suomen hallituksella!
Kiitä asiasta kepu joka junaili eläkeputken poistamisen läpi hallituksessa.
Jos suomalainen sairastuu ulkomailla, ei hallitus lennätä häntä suomeen. Itse pitää maksaa 40 000 euron sairaalalento.
t. Kokemusta omaava
Olisit ruvennut arabiksi, niin valtio olisi kyytisi maksanut.
Nämäpä terroristisen toiminnan tukemiseen /terrorismiin osallistuneet ovatkin nykyisen harhaoppisen hallituksen suosiossa, siinä ei velkaeuroja lasketa kun lähdetään pelastamaan "kunniakansalaisia" ja kalifaatin tulevia sukupolvia.
Onko ketään täysijärkistä, joka näkee tässä mitään järkeen käypää? Tyylipuhtaaksi oikeusvaltioksi hanttapulihallituksen rankkaama Suomi unohtaa mitä nuo ämmät oli tukemassa kalifaatin toimijoina.
Puhutaan jopa kymmenien tuhansien ihmisten hengistä kun Isis teloitti, raiskasi ja ryösti. Miten hallituksemme ottaa kantaa todellisten uhrien puolesta? Ei mitenkään, sellaista on vihervasemmiston, rkp:n ja kepun moraali? yhtä löyhäpäistä kuin ministeri Haavistolla.
Tavallisen taapertajan joululahjat tuli perille .
Ei kannata olla ns. "hyödyllinen idiootti" , lopputulos on nykyinen hallitus ja puolikas eduskuntaa, eivät saa muutettua perustuslakia, eivät terrorismin vastaisia lakeja, kaikki suosii anarkistista vihervasemmistolaista ideologiaa.
Suomi on kusessa tyhmien poliitisten päättäjien vuoksi, tämä on jatkunut jo liian kauan, karkasi väärille urille jo 90-luvun alussa, mutta 2000-luvulta hulluus ja typeryys oikein tiivistynyt.
Kansakunnan etu ja tulevaisuus on tuhottu jo hyvin pitkälti.
Näillä tempuilla hallitus tekee vaalityötä persuille ja auttaa heidät massiiviseen vaalivoittoon.
Persut eivät enää koskaan pääse hallitukseen ja hyvä niin.
Se on sitä SANNA MARININ hallituksen oikeusvaltiopolitiikkaa.
Sanna siellä, Sanna täällä.
Sanna saapuu joka säällä!
Alan olemaan aina vittumainen kaapusakille kun niihin törmään
Äitejä ja lapsia ei voi erottaa toisistaan.
Suomessa äitejä ja lapsia erotetaan jatkuvasti toisistaan, lapset otetaan huostaan, jos vanhemmat ovat sopimattomat.