Vaparit: baari-ilta etänä?

En ole huomannut, että vaparit olisivat edes suunnitelleet pitävänsä baari-iltansa etänä. Eikö niin voisi tehdä, jos illat ovat vain filosofista pohdiskelua ja rentoa keskustelua? Vai onko se tarjoilu sittenkin merkitysellinen asia, sitähän ei voi järjestää etänä?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viimeisin striimattiin ja etänä sai esittää kysymyksiä: https://www.youtube.com/watch?v=wMA1A7LCnv4

Ei netti kuitenkaan vastaa kasvotusten kohtaamista, ei tässä eikä monessa muussakaan asiassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En ole huomannut, että vaparit olisivat edes suunnitelleet pitävänsä baari-iltansa etänä. Eikö niin voisi tehdä, jos illat ovat vain filosofista pohdiskelua ja rentoa keskustelua? Vai onko se tarjoilu sittenkin merkitysellinen asia, sitähän ei voi järjestää etänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu