Lomautettuna kesästä lähtien. Ravintolassa en ole käynyt kuukausiin, neljään viikkoon en ole kotona ottanut oluen olutta. Jos tuossa puolenpäivän aikaan lähtisi kapakkaan kännäämään niin olisiko se suurikin synti?
Päiväkännit syntiä?
Anonyymi
17<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Onhan se nyt syntiä. Toiset menee töissä ruokatunnille puolenpäivän aikaan ravintolaan syömään, toisen aloittaa kaljoittelun.
Ajattele mitä itse miettisit kun ruokatunnilla näkisit samassa ravintolassa kaljaveikkoja ja vielä maanantaina!
Herrasmies ei koskaan ota drinkkiä ennen kello 17:00
Minulla on sen vuoksi kello Uuden-Seelannin ajassa.
Entä korona, kännissä unohtuu turvavälit!
Vahvat alkoholijuomat tappavat koronaviruksen.
Kossu-Vissy jäiden kera on paras korona-ajan juoma!
Kännissä ja kihloissa on aika kivaa!
Kaikki kiva on syntiä, siksi karpula ei liene syntiä. No mitä sitten pitää tehdä että saa synnit anteeksi? Ihan ensiksi pitää tehdä sitä syntiä että sen voi saada anteeksi, ei tekemätöntä voi saada anteeksi.
Korona-aikana on vastuutonta kännissä ravintolassa retostaa ja riekkua. Jos nyt aivan välttämättä pitää ottaa niin sitten kotona ns. kalsarikännit.
Parempi kun ei ota ollenkaan. Ylös, ulos ja lenkille!
Työttömänä oltu vuodesta 2008. Käytännössä on mennyt aika tissutellessa sen jälkeen. Harvoin tulee aamulla aloiteltua.
Jaa itsellä kun on enemmin aikaa työttömänä niin ei kiinnosta pämppääminen lainkaan.
Teen remppaa ja suunnittelen mökinkin laittoa ehommaksi jne.
Huvinsa kullakin.
Kerran päivässä käyn kaupasta safkaa ja juomaa. Ei ole muuta tekemistä. Vuokrakämppää ei saa edes rempata. Eikä tässä mitään remppaamista edes ole.
Sairausloman aikana vedin gin-tonicceja ja palkka juoksi!
Sairausloma on paras loma.
on se kai aikansa kivaa mutta sitten kun alkaa sisäelimet sulamaan niin ei se oikeen enään sitten.