niin saadaan rotia tähän maahan isismurhaajien sijaan.
Kaikki äänestämään!
Seuraava hallitus: Kokoomus, Kristilliset ja Perussuomalaiset
9
959
Vastaukset
- Anonyymi
No joku noista suurin sillä nyt tulossa autoilijoille 40-70% korotukset ilmastopolitiikan takia kuluja.Ei ole varaa enään töissä käydä ja ruoka maksaa kaupassa 30-50% enemmän kun kuljetuskustannukset nousee ja sanoin postipaketti 50€ kohta..
- Anonyymi
Ei tule onnistumaan,niin kauan,kun tieto oy,jenkkien vaalihuijausyhtiö scytlin haaraliike laskee äänet T:hiihtäjä 47 härmästä
- Anonyymi
Kokoomus. KD ja perussuomalaiset on paras vaihtoehto.
- Anonyymi
Kokoomukseen en koske pitkällä kepilläkään. Puolue ajaa rikkaiden ja sijoittajien etua.
- Anonyymi
Hyvä esimerkki on Caruna-kauppa, joka oli lähtölaukaus sähkön siirtohintojen nousulle, josta jokainen sähköä käyttävä suomalainen nyt kärsii.
"Sähköverkot ovat luonnollinen monopoli, eli palvelu, jota sen luonteen vuoksi asiakkaat eivät voi kilpailuttaa. Ei ole tarkoituksenmukaista tai kannattavaa rakentaa kahta rinnakkaista sähköverkkoa, joiden välillä kansalaiset voisivat valita.
Luonnollisten monopolien pitäisi lähtökohtaisesti olla julkisessa omistuksessa. Luonnollista monopolia ei pitäisi luovuttaa tahoille, jotka pyrkivät käyttämään monopoliasemaansa maksimaalisen voiton tavoitteluun.
Carunan yhteydessä näin tehtiin. Fortumin omistamat sähköverkot myytiin yhtiölle, jonka taustalla operoivat ulkomaiset pääomasijoittajat.
Erityisesti vastuun Caruna-kaupasta kantavat Fortumin omistajaohjauksesta vastannut ministeri Pekka Haavisto (vihr.) ja energia-asioista vastannut ministeri Jan Vapaavuori (kok.). Myös silloinen pääministeri Jyrki Katainen (kok.) tuki ja puolusti voimakkaasti kauppaa."
Lähde: https://vasemmisto.fi/caruna-kaupan-salat-julki/
- Anonyymi
Tamperainen mies. Kotimaahansa heti. Ihmis syöntiä sun muuta iljettävää tehnyr saasta. Pois Suomesta. Heti. palautetaan Sirrra Lonen . tottapa siellä ymmärtävät tuomita tuon rikolisen.
- Anonyymi
Ei ole seuraavaa hallitusta eikä tulevia eduskuntavaaleja. Siksi pidettiin kiireellä aluevaalit 23.1.2022, joka korvaa parissakymmenessä maakunnassa eduskunnan puutteen mahdollisen poikkeustilan aikana. Kansallisvaltioiden eduskunnat ja hallitukset pyritään lakkauttamaan ja kun Suomi on osa EU:n liittovaltiota, niin eduskuntatalo muuttuu UMJ:n konferenssikeskukseksi. Ja jossain osa rokottamattomista ja korinapassittomista puuhastelee tikittäviä juttuja heidän varalleen..., kun ovat menettäneet työnsä, elinkeinonsa ja osan omaisistaan tälle hirmuhallinnolle. BOOMER! Näin siitä äsken unen kuuneltuani ensin juutuubista Putkosen 25. 1. luentoa Koistisen kanssa ja sitä ennen Kavoniuksen lakimiehen jutustelua ja esittelyä kaukokatsonnasta. Armolahja rupesi heti toimimaan. Huh. Mitä näinkään? Tikittävän BOOMerin.
- Anonyymi
VKK sai aluevaaleissa 10 edustajaa. Ovat ylpeitä. Mutta mikä on todellinen valta, koska vanhoja kansanedustajia ja minstereitä valittiin satakunta ja kaikki tullaan vetämään vanhalla sapluunalla, myös poikkeusoloissa. Vyön kiristäminen jatkuu, keskiluokan tuhonta jatkuu ja köyhien määrä lisääntyy. Suomi on kuilun partaalla. BOOMERIT tikittävät.
- Anonyymi
joskus se aika loppuu BOOMereissa, koska ACAB
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552685
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322295- 792168
- 951976
- 361803
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301360Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329