Viattomien lasten päivä 28.12.

Viattomien lasten päivää vietetään 28.12.
27.12. aikovat aloittaa rokotukset.


Rokotteen kehittelyssä on käytetty abortoitujen lasten sikiöitä. Katolinen kirkko hyväksyy rokotteen, vaikka ei aborttia hyväksykään. Iltalehden sivulla myös tuosta asiasta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Abortoidut sikiöt kantavat sairauksia joten rokote on vaarallinen tiineille tai aikoville naisille

Äänestä

Pelkäätkös, homppeli, tulevasi raskaaksi siitä rokotuksesta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viattomien lasten päivää vietetään 28.12.
27.12. aikovat aloittaa rokotukset.


Rokotteen kehittelyssä on käytetty abortoitujen lasten sikiöitä. Katolinen kirkko hyväksyy rokotteen, vaikka ei aborttia hyväksykään. Iltalehden sivulla myös tuosta asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu