Jutuistanne päätellen Trump on voittamassa vaalit edelleenkin ja aina vain...
Sovitaanpas näin: jos Trump nyt kuitenkin joutuu pois presidentin virasta eikä saa mitään merkittävää aikaan valituksellaan ja kitinällään niin te vaikenette?
Sopiiko? Myönnätte olleenne väärässä ja muutatte vaikkapa sinne ihailemaanne Venäjän valtioon?
Terv. Epäilijä
Sovitaanpas näin: jos Trump nyt kuitenkin joutuu pois presidentin virasta eikä saa mitään merkittävää aikaan valituksellaan ja kitinällään niin te vaikenette?
Sopiiko? Myönnätte olleenne väärässä ja muutatte vaikkapa sinne ihailemaanne Venäjän valtioon?
Terv. Epäilijä
Vastaukset 59
Vanhimmat
Mitä jos vetäisit itses vessanpöntöstä alas?
Noinko koville ottaa. kun Trymp hävisi selvin luvuin presidentinvaalin?
Mitä väliä sillä on kuka on USA:n presidentti? Se on varmaan sulle tärkeempi koska se on sun presidentti maanpetturi.
Sulla ottaa koville kun sun sankari Haavisto savustetaan pihalle. Miksi ette voi myöntää että hänen pitää erota? Olette kuin Trump
Trump voitti ylivoimaisesti jos lailliset väärentämättömät äänet lasketaan.
Minun+mielestäni+on+hyvin+tärkeää+kuka+on+yhdysvaltojen+presidentti+jo+Suomenkin+kannalta.+vähempi+on+merkitystä+kuka+on+meidän+pikkuvaltion+presidentti.+Siksi+on+tärkeää+ettei+vallankaappaus+onnistu+ja+Trump+saa+jatkaa.+Niin+paljon+hän+on+saanut+aikaiseksi+hyvää.+Lopettanut+sotia+eikä+aloittanut+uusia.+Talous+kasvanut+yli+30%+viimeisimpänä+kieltäytynyt+allekirjoittamasta+epäisänmaallista+sopimusta+jota+sen+allekirjoittaneet+maanpetturit+eivät+ole+edes+lukeneet.+Trump+vaatii+koronarahaa+kansalaisilleen+600$+sijaan+2000-3000$+se+käy+kansalle,+muttei+globalistisille+maanpettureille.
Äläs ny viitti taas satuilla, Kalevi.
Tämä Trumpin epäily väärennetyistä vaaleista panee ajattelemaan, että kuinkahan paljon vaalituloksia väärennettiin silloin 4 vuotta sitten, kun Trump valittiin. Se on todella mahdollista, kun ajattelee, miten paljon valheita tuo Arvon presidentti suoltaa. Ihmettelen todella noita häneen uskovia amerikkalaisia ovatko he todella niin tyhmä, että uskovat tuollaiseen suun soittajaan.
En usko, että republikaanitkaan, 3 lukuun ottamatta, enää uskovat tuohon valehtelijaan. Jos tulee 4 vuoden kuluttua yrittämään uudelleen, niin olen varma, että ihmiset siellä tuntevat tuon suurentelijan jo niin hyvin, että tuskin tulee valituksi enää, vaikka pitäisi kuinka suurta ääntä.
Paljonko clintonin-muori huijasi? T:hiihtäjä 47 härmästä
Hillaryn monistettuja äänilaatikoita löytyi vaalien jälkeen. Eli ei vilppi onnistunut silloinkaan. Nyt on otettu oppia ja vilppi oli niin massiivinen ettei tilastopiikkeihin katsominen jätä ketään epäileväksi.
Sehän riippuu siitä miten kauan todisteita pitää jankata että ne edes otetaan käsittelyyn ja kun otetaan niin oikeus pitäisi tapahtua ihan omalla painollaan. tää on niin selvä tapaus ettei monikaan enää usko vaalien rehellisyyteen median vaikenemisesta ja nettialustojen aiheen sensuroinnista huolimatta.
Jokainen kansallisvaltio on arvokas ja kommunistit ovat juuri niitä jotka haluaa laajeta yhdeksi ainoaksi.....
Jokaisen on hyvä puolustaa omaa kansallisvaltiota ja kulttuuriaan. Sinun kaltaisesi ovat juuri niitä globalistien hyödyllisiä hajoittaja idiootteja.
Muista kaikilla on sanan ja mielipiteen vapaus. Myös niillä jotka ovat asioista eri mieltä kanssasi.
Siitähän ei ole kysymys.
Kyse on siitä, että asioita ei pidä väittää, jos mielipiteitään ei pysty perustelemaan.
Ilmeisesti on ymmärrettävä niin, että mv:n ja Trumpin fanit eivät itsekään usko juttuihinsa?
No, ei siinä mitään. Ei se mitenkään yllätä.
Terv. Epäilijä
Sulla on mielipiteet ja Trumpilla faktat. Siinä on teidän epäilijöiden heikkous.
Rumppi-poika on patologinen valehtelija, ja niin tässäkin.
Jooseppi Biden voitti. Siitä tulee pressa. Rumppi-pojasta tulee ex-pressa.
Jaxuhalit ny kummiskin.
Missä on Trumpin faktat? Sehän suoltaa pelkkiä valheita koko ajan. Ei tollaisella herralla mitään faktoja ole.
Reporadiostako kuulit?
Todisteita+ja+valaehtoisia+todistajalausuntoja+on+tuhansia.+Video+materiaalia+suoraan+väärennystilanteista.
Peter+Navarro,+tohtori+Harvardin+yliopistosta,+on+koonnut+36+sivuisen+kansantajuisen+raportin+todisteista+2020+presidentinvaaleissa+tapahtuneista+vaalipetoksista.+Navarro+on+erittäin+arvostettu+analyytikko,+jonka+laatimia+talousraportteja+muut+asiantuntijat+käyttävät+lähteinään.
Navarro+luettelee+kuusi+eri+kategoriaa,+joista+on+todisteita+kuudessa+vaa'ankieli+osavaltiossa:
-+Suorat+vaalipetokset+kuten+lipukkeiden+väärennökset
-+Äänestyslipukkeiden+laiton+käsittely
-+Laittomuudet+vaalien+järjestämisessä+ja+säännöissä
-+Rikkomukset+tasavertaista+äänten+suojelua+vastaan
-+Äänestyslaitteisiin+liittyvät+petokset
-+Erittäin+merkittävät+tilastolliset+mahdottomuudet
Raportissa+on+myös+taulukko,+josta+ilmenee+Bidenin+"etumatka"+ja+kuinka+monta+laitonta+ääntä+arvioidaan+kyseisessä+osavaltiossa+olevan:
osavaltio:+"etumatka"+laittomat+äänet
-+Arizona+10+457+yli+100+000
-+Georgia+11+779+yli+400+000
-+Michigan+154+188+ei+tiedetä+vielä
-+Nevada+33+596+yli+100+000
-+Pennsylvania+81+660+yli+600+000
-+Wisconsin+20+682+yli+200+000
Peter+Navarron+kiinnostuksen+herätti+vaaliyönä+tapahtunut+käänne,+jossa+oli+selvät+vaalipetoksen+merkit+kaikkialla.+Trumpin+ylivoimainen+johtoasema+kaikissa+neljässä+tärkeimmässä+vaa'ankieliosavaltiossa+vaali-iltana,+jonka+jälkeen+ensimmäisen+kerran+historiassa+äänten+laskenta+keskeytettiin+samaan+aikaan+kaikisissa+vaa'ankieliosavaltioissa+ja+valvojat+ajettiin+pois+tiloista,+jonka+jälkeen+laskenta+jatkui+valvomatta+ja+epämääräisiä+lipuke-eriä+tuotiin+sisään,+joissa+kaikissa+Bidenin+osuus+oli+tilastollisesti+täysin+järjetön.+Kaikkialla+muualla+Biden+pärjäsi+paljon+odotuksia+heikommin,+mutta+neljässä+demokraattien+hallitsemassa+kaupungissa+peitettyjen+ikkunoiden+takana+ilman+valvontaa,+Biden+"yllättäen"+pärjäsi+yli+kaikkien+mahdollisuuksien+rajojen.
Raportissa+on+taulukko+Trumpin+johdosta+vaali-illan+päättyessä+3.11.2020+ja+Bidenin+"johdosta"+15.12.2020:
osavaltio:+Trump+3.11.+Biden+15.12.
-+Georgia:+356+945+11+779
-+Pennsylvania:+555+189+81+660
-+Michigan:+293+052+154+188
-+Wisconsin:+112+022+20+682
Georgiassa+vuonna+2016+postiäänten+hylkäysprosentti+oli+noin+6%.+Vuoden+2020+vaaleissa+hylkäysprosentti+oli+käytännössä+0%+vaikka+postiäänten+lukumäärä+kasvoi+räjähdysmäisesti.+Pelkästään+tämä+yksi+tekijä,+eli+jos+postiäänten+tarkastus+olisi+oikeasti+tehty+ja+hylkäysprosetti+olisi+ollut+edes+lähellä+normaalia+tasoa,+riittäisi+kääntämään+Georgian+voiton+Trumpille.+Pelkästään+tämä+yksi+tekijä+vaikka+mitään+muita+todisteita+petoksista+ei+edes+huomioitaisi.
Monet+älykkäät+ihmiset,+jotka+ymmärtävät+luvuista+ja+matemaattisista+malleista+jotain,+huomasivat+petoksen+jo+4.11.2020+avoimesti+saatavilla+olleesta+vaalidatasta.+Vasemmistomedia+päätti+vaieta+kaikesta,+koska+heillä+oli+yksi+ja+sama+tavoite+kuin+viimeiset+neljä+vuotta:+Trumpin+syrjäyttäminen+vallasta.
Vessanpönttö hävisi vaalit jos lailliset äänet lasketaan. Vessanpönttö on iljettävä huijari.
Roskaa. Demon-kraatit suoltavat Trumpista paskajuttuja päivästä toiseen ja sinä kierit siinä paskassa.
Q-anaalista ne kakka jutut tulee.
Ainut syy miksi Trump yhä uhittelee vilpillisistä vaaleista on saada kerättyä näiltä typeryksiltä rahaa "vaalituloksen muuttamiseen". Trump on jo tällä tekosyyllä saanut kerättyä lähes 300.000.000 USD ja suuri osa tästä rahasta on mennyt suoraan Trumpin hotelliketjulle, ja lopun Trump käyttää tulevaisuudessa omien oikeudenkäyntiensä rahoittamiseen.
Yksistään New Yorkissa on tiedossa trumpille totaalinen tuho, mutta keräämillään rahoilla Trump saa venytettyä oikeudenkäyntejä vuosikausia kestäviksi, ehkä jopa neljä vuotta kestäviksi?
Rebuklikaaneista+yli+90%+uskoo+vaalit+vilpilliseksi+ja+jopa+Demokraateista++noin+puolet+myöntää+vilpin+mahdolliseksi.
Äläs viitsi valehdella, patmospersu.
Todellisuudessa läpeensä narsistisen Rumppi-pojan päänuppi ei kykene hyväksymään vaalitappiota.
Demokraatit tietävät vaalien olleen rehelliset jo siitä, ettei Rumppi-poika ole edes 59:n oikeuskanteen aikana kyennyt tuomaan mitään todisteita väittämästään vilpistä, mikä tarkoittaa, että Rumppi-poikakin valehtelee.
Kyse ei ole todisteiden puutteesta, vaan ettei todisteita vielä ole otettu edes käsittelyyn tutkittavaksi. Mutta aika näyttää saadaanko totuus kaivettua.
Roskaa. Trumpin lakitiimi vain yrittää korjata Huijari-Bideetä kannattavan roskasakin tekemiä vaalivilppejä.
Aika näyttää 20. tammikuuta 2021 klo 12:00 kun Jooseppi Biden vannoo virkavalansa Yhdysvaltain 46. presidentiksi.
On siinä Rumppi-pojalla jos kohta Rumppi-pojan chiirliidereilläkin alahuulen väpätyksen paikka.
Muutamia kymmeniä vuosia sitten samassa asetelmassa presidentti D.T olisi kieroiltu vaalien voittajaksi.
Ei enää. Edes rebublikaaninen puolue ei esitä mr. Donaltia jatkokaudelle. Sieltä on jo eronnut merkittäviä Trumpin kannattajia.
Edes usalaisessa demokratiassa kaikki ei enää ole kaupan. Valitettavasti.
Sulla on upside-down syndrooma. Etkö huomaa ketkä tässä ovat vilppiä harrastaneet ja kieroilleet? Jos mitään epäilyttävää ei olisi tapahtunut ei olisi oikeusjuttuja tulossa ja jos ei olisi mitään salattavaa asioita ei salailtaisi.
Jos trumppi voittaa,otatko poskeen,sovitaanko niin
Kysyppä Pekalta.
Pekka varmaan ottaa mielellään, mutta ottaako ketjun aloittaja?
Oletko sinä sutenööri?
Rumppi-pojalla on tiedossa vino pino käräjähaasteista 20. tammikuuta 2021 heti sen jälkeen kun Joseph Bidenista tehdään Yhdysvaltain 46. presidentti.
Semmonen se on Rumppi-pojan kova kohtalo jotta "nyt mua viedään linnasta linnaan . .", mutta voihan Rumppi-poika vaikka anoa armahdusta presidentti Bidenilta.
No onko todisteita?
Roskaa. Ensinnäkään Vessanpönttö ei koskaan nouse valtaan ja ja tuo Huijari-Bidee itse talutetaan Sing-Singiin tiilenpäitä laskemaan.
Vain pelkkää punikkien räksytystä, jota on kuunneltu jo 4 vutta. Toivottavasti räksytys loppuu kun Trump voittaa valitsijamiesen enemmistön äänet. Punikit tuntien en kuitenkaan pidätä hengitystäni.
Patmospersujen päätä särkee Rumppi-poikafuhrerinsä tappio vaaleissa.
Semmosta se elämä on.
Jaxuhalit vaan teitille. Kyllä se siittä.
Trump valitaan seuraavaksi presidentiksi, 4 more years! <3
Onko vaikea uskoa, että Trump ylläpitää tietoisesti vilppivaali-väitettä. Tällä konstilla Trump saa edelleen kerättyä rahaa kiihkeimmiltä kannattajiltaan.
Rahaa on tullut jo melkein 300 miljoonaa USD ja tuo raha menee Trumpin omille säätiöille. Tällä rahalla trump alkaa käymään omia oikeudenkäyntejään, mitkä odottavat Trumpia heti kun presidenttiys on ohi.
Ei näihin vaalivilppisyytöksiin kukaan tosissaan usko, ne on vain Trumpin keino saada vieläkin rahastettua kannattajiaan.
Suomalaisten uskosta en tiedä, mutta yli puolet jenkeistä uskoo vaalien epärehellisyyteen.
Niin ja uskoohan noin 10 miljoonaa amerikkalaista että maapallo littana kuin pannukakku tuo osoittaa sen että heille voi syöttää vaikka mitä soopaa.
Äläpä viitsi patmospersu valehdella.
Todellisuudessa Rumppi-pojan vaalivilppivalehteluun uskoo se sama vähemmistö, joka on aivan varma siitä että Maa on 6000 vuotta vanha, litteä, ja että heidän paras ikinä mielikuvituskaverinsa sikisi impyen pimpistä pari vuosituhatta takaperin.
Tooosi uskottavaa porukkaa.
Aloittaja tuhlaa ruutiaan. Mv ja oikeamedia kirjoitukset ovat kohdistettuja niihin lukijoihin joita eivät havainnot ja tosiasiat hetkauta. Kun tahtotila on riittävä niin hörhön aivoissa musta muuttuu valkoiseksi ja velat lottovoitoiksi.
Riittää että muistuttaa näihin keskusteluihin aina silloin tällöin kaalisopan haisevan. Nostelkoot itse omaa propagandaansa esille ja keskustelkoot itsensä kanssa jos siitä Putin maksaa palkan.
Eikö ole harmillista huomata elävänsä valtamedian säätelemässä kuplassa? Nyt nykyaikana on mahdollista seurata vaihtoehtomedioiden jakamia uutislähetyksiä suoraan vaikkapa valkoisesta talosta ym joita esim tunnetut uutiskanavat sensuroi ja katkovat lähetyksiään jos jotain epäkorrektia tulee esille.
Hyvä kuitenkin, että edes osa mediasta kertoo mitä jenkeissä oikeasti tapahtuu. Älä revi ihokastasi jos Trump voittaa ja punikkimedia yllätetään housut kintuissa.
Otat siis haasteen vastaan? Lupaat lopettaa mussutuksesi kun Biden on presidentti?
Terv. Epäilijä
Todellisessa maailmassa Rumppi-poika on hävinnyt vaalit, eikä hävinneelle ole tällä kertaa luvassa muuta kuin Virsu-leima ahteriin ja haasteet käräjille.
Kova on Rumppi-pojan kohtalo, kova on, vaan semmosta se on taival elämän varsitiellä kun asiansa sössii.
Aloittaja selvästi pelkää. Miksi?
Eikö ole kaikkien etu että asiat on selviä ja rehellisiä?
Taitaa olla niin että Trump jatkaa ja kierot joutuu vastuuseen.
Se on joillekin pelottavaa 😊
Näin on. Totuus esille! Rötösherrat kiikkiin liikaa on jo konjakkia juotu kansan piikkiin.
Olihan Suomen vaalitkin täysin vilpillinen!
SDP laitettiin voittamaan muuttamalla äänestys tuloksia!
Viikko vaalien jälkeen kyselyissä PS oli ylivoimaisesti kannatetuin puolue... Mihin katosi SDP : kannatus?
Se pitää näkojään paikkaansa mitä olen alusta alkaen sanonut elikkä Trumppi tuodaan pakkopaita päällä ulos valkoisesta talosta koska ei äijän äly näy riittävän siihen faktaan että vaaleissa tuli kuonoon ja reilusti.
Valhemeedian valehtelee Bidenin voiton,totuusmeedia kertoo Trumpin johdosta T:hiihtäjä 47 härmästä
Voi minua kurjimusta kun tulin tuossa taasen valehdelleeksi. Anteeksi. Anteeksi. Anteeksi.
T:hiihtäjä 47 härmästä
Jaaha nyt on Amerikka saamassa presidentin joka tekee niin kuin muut haluavat, eli sätkynukke. Trumppi teki mitä halusi ja usein oli vielä oikeassa.
Todellisessa maailmassa Rumppi-poika on Putinin peppupaapoja ja tämän sätkynukke, aivan kuten patmospersut ja muut Rumppi-pojan chiirliideritkin.
Juu-juu, mutta Rumppi-pojan suoltamat valheet vaalivilpistä on edelleen todistamatta tuomioistuimissa, joissa jopa hänen itsensä nimittämät tuomarit puistelivat turhautuneina päätään moista hölynpölyä kuultuaan, ja johdattelivat sen jälkeen Rumppi-pojan ns. lakitimiin jäsenet ulko-ovelle ja siten pois pilaamasta lakituvan ilmaa.
Oiskos näillä Rumppi-pojan chiirliidereillä näyttää jotain muutakin kuin suttuisia videoita ja MAGA-idioottien "kylä varmana oli näinikkään", koska isän äidin kummin kaiman veljen vaimon anoppi kuuluu sen näin nähneen ennen ikävää pois menoaan männä keväänä?
Ai persu ottaisi vastuuta mistään? Ei tapahdu.
Biden vannoo virkavalansa 20. Tammikuuta ja on virallisesti USA:n Presidentti. Sille Trumpin kannattajat eivät mahda yhtään mitään, onneksi. Punaniskaosavaltioilla jotka kannattivat Trumpia on jäljellä vain yksi vaihtoehto: erota USA:sta ja ruveta konfederaatiksi jonka Presidentiksi nostetaan sitten Trump.