Trump voittaa 6.1.

Anonyymi

Silloin kongressi kokoontuu tunnustamaan äänestystuloksen väärentämisen ja huutaa Trumpin elinikäiseksi keisariksi. Lankesin loveen syötyäni joulupöydässä sienisalaattia.

5

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aloitukseen sen enempää puuttumatta totean vaan että on mielenkiintoista seurata 6.1.2021 uutisointia että uhoaako Trump tosiaan viimeiseen sekuntiin saakka voittavansa vielä vaalit, vai häipyykö Valkoisesta Talosta vähin äänin (tosin nyrkkiä heristäen).

    • Anonyymi

      Mitä sieniä oikein söit?

    • Anonyymi

      Aivan, aivan..
      Trumpin voitosta ei ole pienintäkään epäilystä!
      Kysykää vaikka Jumalalta!
      =
      Donald Trump on ”Jumalan valittu” – Yhdysvalloissa esitetään elokuvaa, jonka mukaan Jumala ilmoitti tekevänsä Trumpista presidentin
      =
      Sehän nyt on varmaakin varmempaa että myös suomalaiset hihhulit uskovat tuollaiseen, eikä minkaanlaiset todisteet tai järkevät puheet muuta heidän mielipidettään. Nyt kun vahvasti näyttää silä ettei kaikki mene kuten tietyt piirit toivovat, aletaankin syyttää vaalitulosta vääristellyksi. Kuinkas muutenkaan, sillä katkera on myöntää Trumpin itse olevan suurin valehtelija sekä vedota mukamas Jumalan lupauksiin, joita ei varmuudella ole ollut eikä tule olemaan tässä tapauksessa.

      • Anonyymi

        Käyppäs lukasemassa nettisivua oikea media,voit tulla toisiin aatoksiin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Käyppäs lukasemassa nettisivua oikea media,voit tulla toisiin aatoksiin.

        TяumPutinistien roskasaitti.
        Sen pitää muuttaa nimensä > Väärä Media/Paska Juttu


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      69
      3090
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      25
      1950
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      272
      1543
    4. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      99
      1515
    5. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      260
      1186
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      26
      1078
    7. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      120
      1054
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      79
      1036
    9. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1030
    10. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      98
      1003
    Aihe