Pandemiassa ollaan jo "voiton puolella"??

Anonyymi

9

69

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei olla mitään voiton puolella. Big Pharman mRNA-koronarokotteet eivät estä tartuntaa tai jatkutartuntoja ja anna laumasuojaa, vaan estävät vain covid-19 taudin vakavia oireita noin 90-95%:lla. Moniko saa vakavat oireet muutenkaan covid-19 taudissa 5-10%?
      Koska mRNA-rokote ei estä tartuntoja tai jatkotartuntoja covid-19 tauti riehuu näkymättömänä myös rokotetuissa. Mitä enemmän virusta liikkeellä sitä suurempi todennäköisyys uusiin variantteihin, myös helpommin tarttuviin kuten Britanniassa nyt tai jopa vaarallisempiin ja kohtalokkaisiin kantoihin. SARS-CoV-2 virus pitää tukahduttaa perinteisillä taudin ja jatkotartunnat estävällä rokotteella, joka antaa myös laumasuojan ja vähentää viruksen esintyvyytta väestössä.

    • Anonyymi

      Näitä THLnkin asiantuntijoita alkaa olla joka lähtöön niinkuin Haaviston tutkinnassa.
      Niitä voi soveltaa aivan kuinka haluaa, niinkuin hallitus tekee.

      Pelkäänpä pahoin, että virus on ensin vain tunnustellen lähtenyt liikkeelle ja nyt on alkanut muuntautumaan vasta...tappavaksi. Ja kauanko menee, kun tulee uusia ja taas vaarallisempi.
      Eiköhän tuolle ilmastonmuutoksen kannaltakin olisi suurin teko, että annetaan viruksen vain karsivan maapallon väestöä.

      Kumma ettei yksikään "asiantuntija" uskalla pohtia syvemmältä, miksi pandemia leviää ja tappaa eniten länsimaissa, maissa mitkä on eniten vastaanottanut pakolaisia ja missä kansaa kiihotettu mielenosoituksiin?

    • Anonyymi

      Uusi muokautunut korona on jo liikkeellä eikä siihen mikään auta.
      Rokotuksista ei ole iloa.

      • Anonyymi

        Hyvä. Vielähän korona-virus ei ole lisännyt kuolleisuutta ollenkaan. Tarvitsemme kunnon väestönvähentäjää!


      • Anonyymi

        Ja jotkut puhuvat,että koronaa levitettäisiin pcr-testin avulla T:hiihtäjä 47 härmästä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hyvä. Vielähän korona-virus ei ole lisännyt kuolleisuutta ollenkaan. Tarvitsemme kunnon väestönvähentäjää!

        no rokotushan se on.70 prosenttia väestöstä eunukeiksi


    • Anonyymi

      Taitaa olla 3., 4. ja 5. aalto jo tulossa kun briteissäkin tuntuu noita variantteja olevan vähän useampikin...

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Koronan "voittaneissa" Koreassa ja Thaimaassa on uusi aalto käynnissä, tosin Thaimaassa se on vasta ensimmäinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      18
      3834
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      222
      3708
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      97
      2662
    4. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      20
      2584
    5. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      32
      2324
    6. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      2256
    7. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      20
      2252
    8. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      1946
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1790
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1611
    Aihe