Terroristijärjestö WHO

Anonyymi

Maailman terveysjärjestö WHO on tekemässä terveempää mailmaa? Kekustelaan millaisesta järjestöstä on oikein kysymys.

Sikainfluessa 2009. WHO oli vahvasti mukana tämänkin ”pandemian” liiottelussa ja pelottelussa. WHO:ssa sikainfluessa ohjeistusta antaneet virkamiehet eivät ollet kertoneet suhteistaan lääkeyhtiöihin ja näiltä saamiinsa palkkioihin.
British Medical Journal (BMJ) 2009:
https://t.co/EonBelDTFv?amp=1
Kuka uskoo vakavissaan, että mikään olisi ainakaan nyt tuosta parantunut?

8

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      WHO:n pääjohtaja on Etiopialainen Tedros Adhanom Ghebreyesus.

      Tedors pääsi tähän virkaansa Kiinan tuella ja toimii nyt täysin Kiinan valtionjohdon ohjauksessa.

      Tedros on entisen Zimbawen diktaattorin Robert Mugabe kavereita. Tedors nimesikin Mugaben WHO:n hyvän tahdon lähettilääksi.

      Tedrosin CV:ssä on myös jäsenyys TPLFssä (Tigray People’s Liberation Front), luokitellaan terroristijärjestöksi.

      Toimiessaan Etiopinan terveyministerinä, maassa oli kolera epidemiota, jotka Tedros ansiokkaasti pimitti.

    • Anonyymi

      WHO on pääterroristojärjestö YK:n yksi fundamentalistisiipi.

    • Anonyymi

      Trump hävisi. Nämä trumpistien öyhötykset voisi lopettaa. Bidenin kaudella USA palaa mukaan WHO:n toimintaan.

      • Anonyymi

        Milestäni järkevä minimivaatimus olisi, että kaikki maat lopetttaisivat WHO:n tukemisen. Kysessä on poliittinen järjestö josta vain normaleille ihmisille haitaa. Poliitikot voivatkin hyötyä suojelurahojensa maksamisesta.


      • Anonyymi

        Biden ei voita. Ei mulla muuta.


    • Anonyymi

      Lasten tähden rokotehulluttelun on loputtava. Miksi kaikkein avuttomimpien pitäisi kantaa kehossaan yhä suurenevaa lääkekuormaa. Joka ikinen vuosi meilläkin rokoteasiantuntijat vaativat lasten rokotteiden lisäämistä ja aina tähän ollaan suostumassa. Kansallisen rokotusohjelman rokotteita mainostetaan ilmaiseksi, vaikka jokainen hyvin tietää, ettei näissä ympyröissä mitään ilmaista ole koskaan ollutkaan.

      Terveyttä ei varsinkaan nykylääketiede ilmaiseksi jaa. Vaikka rokoteteollisuus on onnistunutkin vastuuvapautensa avulla välttämään tekojensa seuraukset, niin joka tapauksessa tämä totuuden välttelyn pakomatka saa vielä päätöksensä sekin, kun lasten valtaisaa rokotekuormaa ryhdytään viimein purkamaan. Rokotteista vieraannuttaminen tulee olemaan merkittävä yhteiskunnallinen projekti, jonka vertaista ei terveydenhoidossa ennen olla koettu.

      Aina rokotteista on kärsitty paljon ja aina kärsimyksen syyt on pyritty vierittämään toisaanne. Millaiset kansat rahastavat pienimmillä? Rokoteteollisuus vastaan viattomat. Voiko rangaistukselta välttyä. Mietitäänpäs nyt kerrankin!

    • Anonyymi

      Tedros Adhanom on rikkaiden maiden syyllistäjä ja WHO:n kerjääjä.
      Miksi rikkaiden maiden pitäisi tukea kehitysmaita antamalla rokotteita sinne, koska siellä ei edes ole koronaa niin paljon. Kehitysmaa Kiina on koronaviruksen lähtömaa ja rikkaat maat uhranneet suuret resurssit rokotteen kehittämiseen ja nyt tuo Tedros -pelle on vetää kotiinpäin tässäkin asiassa. Painuisi vittuun takaisin sinne Etiopiaan. Mitä joku Etiopia tai Afrikan kehitysmaat ovat tehneet muuta kuin aiheuttaneet väestöräjähdyksen, tuhonneet luonnonvaransa, puskenut siirtolaisia muihin maihin ja nyhtäneet rahaa kaikilta Länsimaisilta avustusjärjestöiltä ja kehtaavat vielä syyllistää, että kaikki on Länsimaiden syytä. Siis voi vittu samaa valhetta toistetaan vuosikymmenestä toiseen, vaikka kolonialismi on päättynyt jo sata vuotta sitten, eikä kehitysmaat olisi senkään vertaa kehittyneet sen jälkeen ilman Länsimaiden apua. Alkaa riittää tuollaisen WHO:n huijarijärjestön puheet ja tästä lähtien saavat ainakin minun puolestani pärjätä omillaan. Ei enää senttiäkään kehitysmaiden hyväksi. Hoitaisivat omat asiansa kuntoon ennen kuin tulevat syyllistämään muita omista mokistaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      227
      11526
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      136
      10908
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      235
      6248
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      207
      5099
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      143
      3550
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      173
      3499
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      40
      2373
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      317
      1917
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      10
      1758
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      16
      1654
    Aihe