Ei ole ilmastomuutosta, on liikaa populaa

Anonyymi

14

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      suomessa pitäisi olla samalla trendillä 15 miljoonaa ihmistä,
      mutta suomalaisia on rokotettu steriileiksi lapsettomiksi
      ja kansaa syyllistetään hiilijalanjäljellä IHAN JOKA PÄIVÄ

    • Anonyymi

      Ilmastohömppä voitaisiin lopettaa kun maapallon populaatiota pienennettäisiin 5 miljardilla näin 1. aallossa.

    • Anonyymi

      Niin totta

    • Anonyymi

      Kaikki maailman ihmiset sopisivat inari järven jäälle. Ei vaukuta kovin suurelta määerältä kun ajattelee maapallon kokoa.

      • Anonyymi

        Jos Inarinjärven jäälle rakentaisi kerrostaloja ja kaupunkibulevardeja, mahtuisi vielä enemmän. Sellainen olisi vihreiden unelmien luonnonmukainen Inarinjärvi.


      • Anonyymi

        Se on satua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos Inarinjärven jäälle rakentaisi kerrostaloja ja kaupunkibulevardeja, mahtuisi vielä enemmän. Sellainen olisi vihreiden unelmien luonnonmukainen Inarinjärvi.

        EU logiikkaa,
        tuodaan nopeasti lisääntyviä kehitysmaalaisia
        eurooppaan,
        lisääntymään


    • Anonyymi

      Juu, jokainen ihminen lisää kulutusta ja ilmastorasitusta merkittävästi koko elinaikansa.

    • Anonyymi

      Avaaja on osaltaan täysin oikeassa. Toki on päällä ilmastollinen muutos, se on fakta mutta kuten totean lopuksi seuraavassa vitjassa, tosiasiallisesti kysymyksessä on ihmisen aiheuttama ja kiihtyvä SAASTUMIS-PROSESSI, joka jatkaa pahenemistaan.
      Tästä syystä lajit myös katoavat, koska myrkkyjä kylvetään aggressiivisesti, kapitalistisen ahneuden nimissä:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16706144/jeesus-nazaretilainen-ischgl-ilmastonmuutos-!-eli-kuka-uskoo-ja----

      Haans.sea

    • Anonyymi

      Viheruskovaiset pitäisi lähettää Intiaan lahtaamaan pyhiä lehmiä, jotta metaanipäästöt vähenesi.

    • Anonyymi

      Viherpropagandassa on "hauskaa" sekin, että mitä enemmän jonnekin syntyy lapsia, sitä suurempaa on köyhyys ja sitä pienempi on ihmiskohtainen hiilijalanjälki. Kun vihreät vertaavat hiilijalanjälkeä vain per capita, ei köyhien maiden tarvitse tehdä mitään muuta kuin synnyttää lisää köyhiä ja länsimaiden, joissa syntyvyys laskee ja väestö kenties alkaa pienenemään, joutuvat rajoittamaan omaa kulutustaan entistä enemmän.

      Sama pätee tietysti myös elintason tasaamiseen yleensäkin. Mitä enemmän köyhillä alueilla synnytetään lisää rutiköyhiä, sitä enemmän kehittyneissä maissa, joissa lisäännytään olemattoman vähän pitäisi elintasoa laskea ja siirtää sitä noihin köyhiin maihin, että "sosiaalinen tasa-arvoisuus" saavutettaisiin.

      Miksi niin suuri osa vihreiden ja äärivasemmiston ideoista ovat tuollaisia järjettömyyksiä?

    • Väestöräjähdys on maailman suurin ongelma. Melkein kaikki muutki ongelmat ovat liikaväestön syytä tai vakavoituneet siitä tosiasiasta, että meitä on aivan liikaa.

      Esimerkiksi Yhdysvallat kategorisesti vastustaa perhesuunnittelun ja ehkäisyvalistuksen tarjoamista kehitysapuhankkeissa. Ongelmien alkusyyhyn tarttuminen ei käy, kun se ei uskonnollisille hihhuleille kerta kaikkiaan käy.

    • Anonyymi

      Omituisesti sikiävät hindukka ja kinkki maissa, vaikka tyttö lasten sikiöitä poistellaan??

    • Anonyymi

      Siksipä kiinalaiset keksivät keinon millä vähentää populaa.
      Mutta ei ollut tarpeeksi tehokas. Uutta virusta lähetetään pian maailmalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      277
      2551
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2433
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      65
      1824
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      29
      1666
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1608
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      56
      1532
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1386
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1268
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      75
      1068
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1059
    Aihe