Ei ole ilmastomuutosta, on liikaa populaa

Anonyymi

14

55

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      suomessa pitäisi olla samalla trendillä 15 miljoonaa ihmistä,
      mutta suomalaisia on rokotettu steriileiksi lapsettomiksi
      ja kansaa syyllistetään hiilijalanjäljellä IHAN JOKA PÄIVÄ

    • Anonyymi

      Ilmastohömppä voitaisiin lopettaa kun maapallon populaatiota pienennettäisiin 5 miljardilla näin 1. aallossa.

    • Anonyymi

      Niin totta

    • Anonyymi

      Kaikki maailman ihmiset sopisivat inari järven jäälle. Ei vaukuta kovin suurelta määerältä kun ajattelee maapallon kokoa.

      • Anonyymi

        Jos Inarinjärven jäälle rakentaisi kerrostaloja ja kaupunkibulevardeja, mahtuisi vielä enemmän. Sellainen olisi vihreiden unelmien luonnonmukainen Inarinjärvi.


      • Anonyymi

        Se on satua.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jos Inarinjärven jäälle rakentaisi kerrostaloja ja kaupunkibulevardeja, mahtuisi vielä enemmän. Sellainen olisi vihreiden unelmien luonnonmukainen Inarinjärvi.

        EU logiikkaa,
        tuodaan nopeasti lisääntyviä kehitysmaalaisia
        eurooppaan,
        lisääntymään


    • Anonyymi

      Juu, jokainen ihminen lisää kulutusta ja ilmastorasitusta merkittävästi koko elinaikansa.

    • Anonyymi

      Avaaja on osaltaan täysin oikeassa. Toki on päällä ilmastollinen muutos, se on fakta mutta kuten totean lopuksi seuraavassa vitjassa, tosiasiallisesti kysymyksessä on ihmisen aiheuttama ja kiihtyvä SAASTUMIS-PROSESSI, joka jatkaa pahenemistaan.
      Tästä syystä lajit myös katoavat, koska myrkkyjä kylvetään aggressiivisesti, kapitalistisen ahneuden nimissä:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16706144/jeesus-nazaretilainen-ischgl-ilmastonmuutos-!-eli-kuka-uskoo-ja----

      Haans.sea

    • Anonyymi

      Viheruskovaiset pitäisi lähettää Intiaan lahtaamaan pyhiä lehmiä, jotta metaanipäästöt vähenesi.

    • Anonyymi

      Viherpropagandassa on "hauskaa" sekin, että mitä enemmän jonnekin syntyy lapsia, sitä suurempaa on köyhyys ja sitä pienempi on ihmiskohtainen hiilijalanjälki. Kun vihreät vertaavat hiilijalanjälkeä vain per capita, ei köyhien maiden tarvitse tehdä mitään muuta kuin synnyttää lisää köyhiä ja länsimaiden, joissa syntyvyys laskee ja väestö kenties alkaa pienenemään, joutuvat rajoittamaan omaa kulutustaan entistä enemmän.

      Sama pätee tietysti myös elintason tasaamiseen yleensäkin. Mitä enemmän köyhillä alueilla synnytetään lisää rutiköyhiä, sitä enemmän kehittyneissä maissa, joissa lisäännytään olemattoman vähän pitäisi elintasoa laskea ja siirtää sitä noihin köyhiin maihin, että "sosiaalinen tasa-arvoisuus" saavutettaisiin.

      Miksi niin suuri osa vihreiden ja äärivasemmiston ideoista ovat tuollaisia järjettömyyksiä?

    • Väestöräjähdys on maailman suurin ongelma. Melkein kaikki muutki ongelmat ovat liikaväestön syytä tai vakavoituneet siitä tosiasiasta, että meitä on aivan liikaa.

      Esimerkiksi Yhdysvallat kategorisesti vastustaa perhesuunnittelun ja ehkäisyvalistuksen tarjoamista kehitysapuhankkeissa. Ongelmien alkusyyhyn tarttuminen ei käy, kun se ei uskonnollisille hihhuleille kerta kaikkiaan käy.

    • Anonyymi

      Omituisesti sikiävät hindukka ja kinkki maissa, vaikka tyttö lasten sikiöitä poistellaan??

    • Anonyymi

      Siksipä kiinalaiset keksivät keinon millä vähentää populaa.
      Mutta ei ollut tarpeeksi tehokas. Uutta virusta lähetetään pian maailmalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      392
      2563
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      83
      1973
    3. 156
      1515
    4. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      23
      1363
    5. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      16
      1358
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1231
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      144
      1022
    8. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      1005
    9. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      882
    10. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      880
    Aihe