Joulukuun pakkasennätys mitattiin äsken Lapissa (ilmastohihhulit hiljaa)
26.12.2020 klo 22:50-22:55 välillä Utsjoen Kevojärvellä mittari käväisi lukemassa -41,1 C, joka on Suomessa kylmin mitattu joulukuun lukema sitten vuoden 1995.
Ei ihme että ilmastohihhulit ovat asiasta hiljaa. He suodattavat omaa narratiivia vastaan olevat tiedot pois - "sää ei ole ilmasto". Mutta kun tehdään helle-ennästys samat tyypit esittävät sen todistuksena "ihmisen aiheuttamasta ilmastonmuutoksesta".
12
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Paikallissää ei edelleenkään kerro ilmastonmuutoksesta juurikaan mitään. Eikä ilmastonmuutos suinkaan ole sama asia kuin ilmastonlämpeneminen.
- Anonyymi
Mutta annas olla kun tulee lauha tammikuun sää niin siitä heti hihhulit vetää johtopäätökset: "osoitus ilmastonmuutoksesta".
Ilmastohihhulit ovat kaksinaamaista porukkaa. - Anonyymi
Ei varsinkaan yhden vuorokauden paikallissää.
- Anonyymi
Eikä ilmastonmuutos suinkaan ole sama asia kuin ilmastonlämpeneminen.
Kerropa lisää tuosta dikotomiasta.
- Anonyymi
Ilmastohihhulin elohopeamittari ei näyttänyt mitään.
- Anonyymi
Rukoilla hesaan kuritusta ja pakkasta viikoksi -52astetta aluksi.
- Anonyymi
On se pirun "kuiva"" keli tuo -52, jo -42 on sellainen ettei voi kovin kauaa olla partsilla tupakilla tohvelit jalassa ja aamutakki päällä, tuli joskus kokeiltua.
- Anonyymi
Tyhmille tiedoksi:
Pidemmän ajan keskilämpötilat ovat nousussa.- Anonyymi
Juuri näin mutta sitä on turha kertoa salaliitto teoreetikoille ja hopea veden litkijöille heille ei kelpaa mikään fakta tutkimus tieto
- Anonyymi
ajateleppa kun alkupuolella 1900 luvulla oli niin kylmää että koettiin nälänhätää.
- Anonyymi
Koko historia Suomessa ennen sotia oli pelkkää lurjuutta!
- Anonyymi
Miten se Lappi pysyy nyt lämpimänä vihreillä energioilla, auringolla ja tuulella!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naisen vessakäynti suhteen alussa
Mä olin ihastukseni kaa viettämässä viikonloppua. Eka kertaa yövyin miehen luona. Toisen yön jälkeisenä aamuna mulla meni vatsa aivan sekaisin. Oltiin33624593Liikenne topissa
Mitäs liedenpohjassa tekeillä ku kuus kutosen liikenne katkaistu..poliisioperaatio4014220Maisa se jaksaa valehdella
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/28acb452-15ff-470d-80c3-511ad69abec0 Taas on syytön, taas on todisteita jotka jossain vaiheessa paljastaa Ma34811625- 1088691
Miksei työ kelpaa suomalaisille?
Rakennus-, siivous-, ja hoiva-alakin täynnä ulkomaista työvoimaa ja kotimaiset vuosis kortistossa. Mistä moinen oikein johtuu. Ovatko korvaukset liia5455975