Eikö media voi mitään muuta näyttää kuin rokottamista ällöttävä koko homma lopettakaa tuo rokottamisen näyttäminen !
Loppui uutisten katsominen !
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Pistä silmät tai jopa koko telkkari kiinni niinki muutamaksi minuutiksi kun näytetään rokottamista, jos et kestä nähdä pistämistä.
Mitenhän pärjäisit jos olisit samassa tilanteessa kuin minä että joutuu pistämään itseensä päivittäin insuliinia. Ei se pistäminen ole loppujen lopuksi niin ällöttävää. - Anonyymi
Huvittavinta tuossa on kun rokotetut sanoo että ei tunnu missään. No ei hemmetissä se tunnu missään rokotusvaiheessa jos ei tule allergista reaktiota. Vasta muutaman päivän sisällä ne tuntemukset tulee. Tai sitten pidemmän ajan kuluessa joku sivutauti tai ongelma. Että niin. Turhaa vouhkamista kuin pelastus olisi tuossa rokotteesta. Eihän se edes takaa sitä että rokotetut ei virusta levitä! Kyllä levittää.
- Anonyymi
Jossain netissä pyöri ainakin vähän aikaa sitten video, jossa amerikkalaisen sairaanhoitajan rokotus videoitiin. Vähän rokotuksen jälkeen hän alkoi voida huonosti ja pyörtyi. Tilanteessa oli tiettyä tragikomiikkaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jossain netissä pyöri ainakin vähän aikaa sitten video, jossa amerikkalaisen sairaanhoitajan rokotus videoitiin. Vähän rokotuksen jälkeen hän alkoi voida huonosti ja pyörtyi. Tilanteessa oli tiettyä tragikomiikkaa.
No jotkut tosiaan jännittää rokotusta niin paljon että jopa pyörtyy tilanteessa.
- Anonyymi
Jos julkisilla rokottajaisilla on tarkoitus herättää rokotusmyönteisyyttä, niin kaikkiin se ei todellakaan vaikuta niin.
Ehkä kannattaisi alkaa näyttää myös kuvia sukupuolitautien aiheuttamista vaurioista, tupakan aiheuttamista vaurioista ja jopa kuolemisesta tupakka- ja alkoholisairauksiin. Samoin voisi kuvata liikkumattoman ja sairaan ylipainoisen ihmisen verisuonia.
Nyt ilmeisesti löytyi tehokas keino valistaa kansaa. Näytetään kaikki ällörealistisesti ja mitään salaamatta! - Anonyymi
Se on Bill Gatesin maksamaa mainontaa. Kaikille yritetään näyttää että se rokotus on välttämätön.
https://www.youtube.com/watch?v=zqXxujvst6o
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3313941Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283600Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52312- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181648Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241349Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit102975Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j144973Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86791