Maamme pitäminen elinvoimaisena vaatii....

Anonyymi

seuraavien 5 vuoden aikana 1-3 milj. maahanmuuttajaa. Ja mielluimmin Afrikasta..

34

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Kuulemma suomalaisia ei enää synny yhtään ja jo muutaman vuoden päästä me kaikki olemme vanhuksia. Ja meille kaikille tarvitaan oma vaipanvaihtaja.

      • Anonyymi

        Sanna Marinin rokoite coronaa vastaan nuorentaa suomalaiset parissa päivässä.


    • Anonyymi

      Ei oo lapsosista mihkään kun eivät kotmaitakaan pysty asumaan vaikka olisi paremmat edelytykset niisä kehittyä
      - huuhailut on huuhailua noitten kanssa, iluisia lapsosia ovat
      - eikä kehitys näille kelpaa,,, ainoastaa kustannetu ilmaine jotkalehtaminen

    • Anonyymi

      Ei vaan Filippiineitä vaikka 200 000 lähihoitaja naista, niin saavat suomalaiset yksinäiset miehet samalla naisen ja tulee varmana 200 000 uutta lasta vuodessa lisää.

      • Anonyymi

        Ei ketään Aasiasta voi tuoda, koska siellä on työhaluisia ihmisiä ja he ovat valmiita elättämään itsensä. Se voisi johtaa talouskasvuun! Tämä onkin pahin skenario.

        Tarkoitus on talouden romahduttaminen ja kansan ajaminen köyhäksi ja kurjuuteen, niin ettei sen jälkeen tule enää ilmastopäästöjä.


      • Anonyymi

        Ei tarvitse, nyt on nopea vaikutteinen nuorennus rokoite.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ketään Aasiasta voi tuoda, koska siellä on työhaluisia ihmisiä ja he ovat valmiita elättämään itsensä. Se voisi johtaa talouskasvuun! Tämä onkin pahin skenario.

        Tarkoitus on talouden romahduttaminen ja kansan ajaminen köyhäksi ja kurjuuteen, niin ettei sen jälkeen tule enää ilmastopäästöjä.

        Punikkien tarkoitus on vaihtaa tämä hölmöläiskansa mustiin Afrikkalaisiin rosvoihin ja terroristeihin.
        Alku näyttää jo hyvältä, kun menee Helsingin keskustaan sielä enemmistönä on joutilaita mustia maleksijoita jotka kyttäävät ryöstettäviä hölmöläisten vanhuksia.


    • Anonyymi

      Minä olen maahanmuuttaja. Syön kalkkunaa ja tienaan vaimoni kanssa 30 donaa.

      Asun misikanissa ja vihaan suomalaisia.

      Olen ammattitrolli. Arvatkaapa kuka olen?

      • Anonyymi

        Mahanmuuttajat asuvat mineapoliisissa poliiseina ei misikaneissa siellä on kanit


      • Anonyymi

        "Asun misikanissa ja vihaan suomalaisia."
        "Arvatkaapa kuka olen?"

        Aa siehä oot sen toveritsin kavereita jolla on karvanen kotsa piessä.


    • Anonyymi

      Persu voisi vielä kertoa mihin hänen arvionsa juuri afrikkaisten 1-3 miljoonan tarve perustuu.

      Ei kai sen ole väliä mistä saamme uussuomalaisia kun vain saamme.

      • Anonyymi

        Ihanko " uussuomalaisia"? 😊

        Taas on suomalaisvastainen vasurikomposti kehittänyt uuden käsitteen.

        Kyllä suomalaisia ovat vain " vanhasuomalaiset". Muut ovat suomenmaalaisia tai Suomen kansalaisia, valitettavasti...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihanko " uussuomalaisia"? 😊

        Taas on suomalaisvastainen vasurikomposti kehittänyt uuden käsitteen.

        Kyllä suomalaisia ovat vain " vanhasuomalaiset". Muut ovat suomenmaalaisia tai Suomen kansalaisia, valitettavasti...

        Sitten ne erikoiset rannikon merirosvot.


    • Anonyymi

      Jatkuva väestön kasvu johtaa katastrofiin.

    • Anonyymi

      Näin on
      Muita päivän vitsejä, jokuvasliittokomu kirjoittaa blogia Usarissa

      Talvisota oli vahinko

      Naurusta selvittyänne, muistakaa vaalityö alkaa nyt. PS kaksinkertaistaa huhtikuussa kannatuksensa, mutta se EI RIITÄ. Tämä hallitushulluus on suitsittava. Suomi takaisin. Työ käyntiin

      • Anonyymi

        "jokuvasliittokomu"

        Max Jussilako?


    • Anonyymi

      Mitä täyteillä tehtäsiin nämä marketien etuaulojen häiritsijät ja katujen laumaset taaplaajat, lapselisuuksien vetäjät

      • Anonyymi

        Eit kai noi ole kotimaisaankaan muuta tehneet kuin pölyä nostaneet ilmaan


    • Anonyymi

      Miksi maa pitäisi pitää elinvoimaisena(asuttuna) ? Ei mua hyövää yhtään.
      Resurssit riittää sen aikaa ku ite tulee täällä olemaan ja sitte on sama vaikka tästä tulis autiokylä. Haistakaa vattu!

    • Anonyymi

      Enpä usko..liian suuri määrä ja kuitenkin suuri osa ei ole valmis muutenkaan rehkimään toisten alla vain omat yritykset kelpaavat ja niille saadut valtiotiuet kelpaavat,ei mikään oikea työn teko..joten turha määrä ja vääriä ihmisiä..?

    • Anonyymi

      Ohisalo on tuomassa aluksi 80.000 maahanmuuttajaa...

      • Anonyymi

        Samanverran tulee vaaroja kans suomeen ja lapsellisuutta


      • Anonyymi

        "Ohisalo on tuomassa aluksi 80.000 maahanmuuttajaa..."

        Tuo Ohisalon mieslauma on sitten niitä ammattilaisia omalla sarallaan eli ovat ammatti merirosvoja kaikki.
        Tuo on hyvä vitsi "maahanmuuttajia" nyt nauretaan toverin mukana vartti ainakin


    • Anonyymi

      Ei riitä se vaatii 10 miljoonaa afrikasta

    • Anonyymi

      Myanmarista pitää ottaa kampaajapoikia. Pari vuotta niitä jaksaa rassata, vaihtaa sitten Suomi söpöläiseen.

    • Anonyymi

      Noitten omat maat on täysin sekasin ja nyt sitten laitetaan suomikin sekasin
      - tätähän vihreät suvakit meinaa, suiomi ja suomalainen on halpa noille

    • Anonyymi

      Maamme itsenäisyyden lakkauttaminen ja iljettävästä kansallismielisyydestä eroon pääseminen vaatii 1-3 miljoonaa mahanmuuttajaa, mieluimmin islamilaisista maista. Muslimit pitävät tiukasti kiinni uskonnostaan ja kulttuuristaan, mikä takaa maan säilymisen monikulttuurisena. Maahanmuuton lisäksi tarvitaan kuitenkin vielä itsenäisen Suomen taloudellisen selkärangan murtavaa ilmastopolitiikkaa sekä tinkimätöntä ja ryhdikästä EU:n integraation kannattamista. Se, että itsenäinen Suomi on kahdesti rankattu maailman onnellimmaksi maaksi saa ponnistelemaan entistäkin päättäväisemmin tämän inhottavan ja vihattavan maan täydelliseksi tuhoamiseksi.

      • Anonyymi

        "Muslimit pitävät tiukasti kiinni uskonnostaan ja kulttuuristaan, mikä takaa maan säilymisen monikulttuurisena."

        Monikulttuurisuus ei kuulu muslimien uskontoon eikä he sitä monikulttuurisuutta tule tänne tuomaan vaan katkaisevat kaulat vääräuskoisilta monikulttuuri intoilijoilta.


    • Anonyymi

      Jokainen euroopan maa kilpailee itsensä elättävistä asiantuntijoista, jotka maksavat veroja yhteiseen kassaan.

      Sen sijaan Ohisalon, Marinin ja Haaviston raahaamat elintasosiirtolaiset, sotilaskarkurit ja terroristit tulevat olemaan koko elinaikansa elätettäviä. Eli kuluttavat yhteiskunnan palveluja ja sosiaaliturvaa, ja mitä enemmän heitä on sitä nopeammin yhteinen kassa tyhjenee.

      • Anonyymi

        Kaikkien pitää jo tajuta mitä porukkaa rajojemme läpi paahtaa siis täyttä valtaaja porukkaa kehitysmaa uskoin, joilla visiin ei muuta elintilaa oo omassa maissaan kun tulla suomeen hataroimaan ja meijän kultuuria solvaamaan, koskas laitetaan suomalaiset asiat järestykseen ja het kerralla


      • Anonyymi

        " Eli kuluttavat yhteiskunnan palveluja ja sosiaaliturvaa, ja mitä enemmän heitä on sitä nopeammin yhteinen kassa tyhjenee."

        Näitten elintasopakolaisten tekemät rikokset lisääntyvät huimasti ja ne lisäävät valtion menoja ja sitä nopeammin maamme köyhtyy.


    • Anonyymi

      Jos hallitus olisi tosissaan huolissaan kansan ikääntymisestä, vaipanvaihtajien ja hoitajien puutteesta ja matalasta syntyvyydestä, niin maahanmuuttajia pitäisi haalia ihan muualta ja ihan erilaisia kyin ex-shiamilitantteja Irakista, Islaminuskoisia Somaleja ja Afgaaneja, tai lukutaidottomia Kongolaisia tai Nigerialaisia nuoria miehiä.

      Hallituksen pitäisi tehdä kunnon kampanja Filippiineillä ja Thaimaassa, esittää olot, palkat, elintaso ja mahdollisuudet Suomessa nuorille naimattomille naisille, jotka olisivat halukkaita muuttamaan Suomeen, kouluttautua hoitajiksi, ja kuka tietää, vaikka löytää aviomies ja perustaa perhe Suomessa. Olen varma että tuhansia nuoria naisia virtaisi Suomeen, ja useimmat olisivat myös työhaluisia, oppivaisia, ahkeria, ja eivät notkuisi steissillä mummoja ryöstämässä.

      Sitten ajan kanssa ujot Suomipojatkin löytäisivät vaimoja näistä naisista. Vaimoja jotka olisivat huomattavasti vähemmän veemäisiä, nalkuttavia, ja ruikuttavia kuin kantasuomalaiset Jennit ja Susannat.

      Sehän tässä kiikastaakin. Ei sossutantat voi sallia että Suomeen tulisi mamuja jotka eivät tarvitsisi sossutanttaa ja mamukoordinaattoria joka käänteessä
      Mamuja jotka eivät tuijottelisi ja kehuisi kauniiksi jotain ylipainoista toppahousuista sosiaalityöntekijä-Pirkkoa, loisi punatukkaiselle keski-ikäiselle vokin työntekijälle tunnetta että on maailman seksikkäin nainen jne...eihän Suomeen voi muunlaisia mamuja tuoda...ja vielä naisia!

    • Anonyymi

      Siis mitä meidän pitäisi tehdä muslimeille nyt ja jatkossa ? Jätetäänkö Kurdit kuitenkin rauhaan mutta ei niitä muita.

      • Anonyymi

        Koko elintasopakolaisten tulo pitää saada loppumaan ja vain ne jotka ovat avuntarvitsijoita heitä voisimme ottaa osin siinä määrin mitä taloutemme kestäisi ilman kansalaistemme joutumista köyhyyteen.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2109
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1550
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1319
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      238
      1211
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1170
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      88
      1096
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      1041
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      248
      991
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      926
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe