Joka helvetin uutisissa on tuosta Suomea kuppaavasta kääpiövaltiosta. Ketään ei kiinnosta. Maailmassa olisi oikeitakin uutisia.
Petri Sarasteen Viro-uutiset. Ketä kiinnostaa?
3
84
Vastaukset
- Anonyymi
MTV uutiset on keskittynyt pieneen. Pieniä valtioita kuten Viro ja pieniä kaupunkeja kuten Turku. Kummankaan takia ei tarvitse katsoa.
- Anonyymi
Virosta saisi olla enemmänkin ohjelmia. Yhteiskunnasta, taloudesta, maaseudusta, kylpylöistä......
Pelkät uutiset ovat pinnallisia ja usein väritettyjä.
Norjasta tiedetään jo kaikki.- Anonyymi
En halua tietää Virosta enkä virolaisista mitään. Uutisista saa lukea niiden konnuuksista aivan tarpeeksi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/ed370155-33ee-43ec-b85b-2ac0b7cc29ec
Kaikki virolaiset pitäisi karkoittaa Suomesta.
P.s. Helsingin sossu on maksanut virolaisille enemmän tukia kuin Tallinnan sossu jo vuodesta 2013.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437495
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu493586- 823374
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523230- 513034
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod362842Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302494IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1971938- 471561