https://www.youtube.com/watch?v=YY7PF41b9Aw
OLEMMEKO LAMPAITA?
https://www.finlex.fi/fi/oikeus/kko/kko/1995/19950053
Vaikka muodollisesti ei ollutkaan kysymys pakottamisesta rokotuksen ottamiseen, käytännössä asia kuitenkin oli näin, sillä lääkintöhallitus korosti jokaisen henkilökohtaista vastuuta kansallisen epidemian torjumisessa.
Noin kahden viikon kuluttua rokotuksesta hän oli alkanut saada hänelle entuudestaan tuntemattomia oireita. Hänet oli 10.3.1985 toimitettu Oulun yliopistolliseen keskussairaalaan. Lääkärintutkimuksissa todettiin kliinisesti Guillain-Barré-nimiseen tautiin sopivat löydökset.
Bäääääääää bäääääää vita lamm
5
57
Vastaukset
- Anonyymi
Rokotteisiin toki aina sisältyy riski, mutta se on pienempi kuin se riski mikä on sairastaa tauti jota vastaan rokotetaan.
Ei ole tietenkään ilmaista lounasta.
Miksi tätä on niin vaikea sisäistää?- Anonyymi
Kaikissa hoidoissa on riskinsä kuten myös hoitamattomuudessa.
- Anonyymi
Salaliittoteoreetikot ovat lampaita. Uskotaan ensimmäistä nähtyä youtubevideota jossa on pelkkiä väitteitä vailla todistusaineistoa. 😂😂😂
- Anonyymi
Kyllä te menette heti sinne mihin Trump käskee.
- Anonyymi
Meitä uhkaa jokin muu kuin Deep State, josta saa jopa puhua. Tuo uhka ei ole ulko-avaruuden heput vaan jotkut jotka hallitsevat nykyaikaisia aseita ja vakoilulaitteita.
Miten ne toimivat etäisesti selviää vielä.
https://www.youtube.com/watch?v=0bjB-IWEYI0&list=RDRHw_pm_ITWk&index=31
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16704372/rauhallista-joulua!
Tuo ylempi on taustamussiikiä tälle alemmalle.
https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_state
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16704385/oma-ketjuni
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887