Olisiko mahdollista tehdä sellainen uudenvuodenlupaus ja vieläpä pitää se, että henkilö lupautuisi olemaan harrastamatta rasismia koko vuonna ja ehkä jopa seuraavanakin?
Monelle rasistillekin rasismi on niin kokopäiväistä puuhaa, että kyllä pieni breikka tai kokonainen sapattivuosi oli paikallaan. Eivät ne maahanmuuttajat siitä mihinkään katoa, jatkaa sitä rasismiaan sitten taas huiliajan jälkeen.
Uudenvuoden lupaus?
14
57
Vastaukset 14
- Anonyymi
Onhan se mahdollista, joskin käytännössä aika mahdotonta, mikäli tarkoitit näitä keskustelupalstoja? Näitä kun hallitsee hyvin organisoitu joukko perussuomalaisia.
- Anonyymi
Rasismilla ei ole välttämättä mitään tekemistä maahanmuuttokriittisyyden kanssa.
- Anonyymi
Jos tarkoitat sitä, ettei saa arvostella väkivaltaista, keskiaikaista ja totalitaristista islamia, niin ei ole mahdollista.
Jos tarkoitat sitä, että ei saa arvostella maahanmuuttajien tekemisiä ja elintasosiirtolaisten aiheuttamia kustannuksia, niin ei ole mahdollista. - Anonyymi
Suvakit ovat kaksinaamaisia. He muka paheksuvat rasismia, mutta syyllistyvät itse rasismiin panetellessaan perussuomalaisia ja maahanmuuttovastaisia. Muulla tavalla ajattelevat ovat heidän silmissään alempiarvoisia.
- Anonyymi
Onko Islamin leviämisen vastustaminen suomeen rasismia?
- Anonyymi
Jos terrorismin kannattaminen on Suomessa mielipiteenvapautta ja orjien pitäminen kuuluu sharialakiin niin mikä tässä ns oletetussa rasismissa on niin hirveää.
- Anonyymi
Ja rasismi alkoi kunnolla kun sipilä kepu toimi
Ei ollu ennen sitä - Anonyymi
Olet oikeassa.Todellakin suomalaisvastainen rasismi on mennyt liian pitkälle!
Kun jo oman maan, kansan, kulttuurin ,kielen ja uskon arvostaminen ja puolustaminen leimataan pahuudeksi.
Mutta turha on toivoa, että kiihkomamuttajat pitäisivät taukoa vihassaan ja halveksunnassaan suomalaisuutta kohtaan... En ole rasisti mutta vihaan ja halveksin islamia sen kaikissa ilmenemismuodoissaan.
- Anonyymi
Lupaan vastustaa islamia koko vuoden.
- Anonyymi
Lupaan olla maahanmuuttokriittinen koko vuoden ajan ja siitä vielä eteenpäin.
- Anonyymi
Lupaan haukkua erästä matuttajaa parhaan kykyni mukaan ( parta vipattakoon )
- Anonyymi
Lupaan olla alistumatta sharialain ja islamintuputtajien informaatiosaasteelle, jihadistit kannattajineen ovat pahimpia rasisteja. (terrori-iskut ja rikostilastot)
- Anonyymi
Lupaan tänäkin vuonna puolustaa omaa maata, kansaa, kulttuuria, kieltä ja uskoa suurmamutuksen uhkaamalta tuholta.
Omiensa halveksiminen ja heidän tuhonsa toivominen ja siihen pyrkiminen on PALJON pahempi synti kuin mikään oikea tai kuviteltu rasismi!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va691893Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661209- 140999
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu18919- 83667
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa104651Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 41638
- 49570
- 57547