Heillä on riski suurin suomessa heittää veivi
tutkittu tieto
Maahanmuuttajat rokotetaan ensin?
22
58
Vastaukset
- Anonyymi
Juu kunniakansalaiset rokotetaan ensimmäisinä, niissähän meidän tulevaisuus, eipähän yhtään matu, mamua, lakua näkynyt ruokajonossa..
- Anonyymi
Kyllä hyvin osaavat suomalaista yhteiskuntaa rokottaa ja pyörittää mieliensä mukaisesti ilmaiselämällään
- Anonyymi
Niitä on turha rokottaa ollenkaan. Rokote menee silloin aivan hukkaan.
- Anonyymi
Ei rokoteta ensin, thl sivustolla löytyy rokotusjärjestys. Ja sillä ei ole mitään merkitystä sairastuttaako joku itsensä värillisessä porukassa.
- Anonyymi
Vertaus.
Suomi- neito pitäisi rokottaa mamuvirusta vastaan välittömästi.
Samalla tietysti kotoperäistä mamuttajavirusta vastaan!
Jälkimmäinen virus on paljon tappavampi.- Anonyymi
Valitettavasti rokotus ei auta enää jälkikäteen raiskauksen uhriin...☹️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valitettavasti rokotus ei auta enää jälkikäteen raiskauksen uhriin...☹️
Suomi-neidon rokottaminen on myöhäistä. Suomi-neitoa ei auta enää muu kuin Persu-poikien hellä hoiva.
- Anonyymi
Ovatko tehohoito potilaat olleet kaikki matuja, henkityskoneissa?
- Anonyymi
molotuskansa levittää ja kokoontuu
ei mitään kunnioitusta siis elättäjäkansaa kohtaan - Anonyymi
Ilmeisesti näin toimitaankin vihreiden pyhätässä Helsingissä.
- Anonyymi
Annetaan kantasuomalaisille lopetuspiikki ja Afrikasta 5 miljoonaa uudisasukasta tilalle. Loppuu tämä löyhässä hirressä roikkuminen ja poliitikkojen himoitsema kansanvaihto kerralla suoritettua.
- Anonyymi
Hyvä , samalla antaa piikki kotimaan kaipuu nousis 100 prosenttiin !!!!!!!!!!!!!!
- Anonyymi
Vieraat ensin, tässäkin asiassa.
- Anonyymi
Sittenpähän päästään niistä, kun ei rokoteta
- Anonyymi
Kelastako saavat rokotteen, niin turvavälit suomalaisiin säilyy.
- Anonyymi
Vaikia tähän on sanua juuta tahi eitä. Paree varmaan niin käyvä kysymäsä vihreitten vastausohjetta näin tukalaan kydymyksehen.
Niin tahikka sieltä rysselistä. Siellähä ne tietää oikiat kurkun mitatki.. - Anonyymi
Matut eivät käytä edes maskia joten mitä niitä rokottamaan ollenkaan. Kärsikööt.
- Anonyymi
Aika lyhytnäköistä. Viisainta olisi rokottaa ensin mamu väestö , sillä lailla saataisiin leviämistä ainakin hillittyä.
Siellä se leviää ja tarttuu kaikkiin, ihan ihonväristä riippumatta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika lyhytnäköistä. Viisainta olisi rokottaa ensin mamu väestö , sillä lailla saataisiin leviämistä ainakin hillittyä.
Siellä se leviää ja tarttuu kaikkiin, ihan ihonväristä riippumatta.Ei rokoteta matuja ollenkaan niin säästyy nekin rokotteet muille ja päästään matuista nopeammin eroon.
- Anonyymi
Soon pakko!
muuten kebabpuolue ja vihreet kuulat nostaa valtiota kohtaan rasismisyytteet? - Anonyymi
no miten on edenneet?
- Anonyymi
Tämä on herättänyt rasismimielialaa. Monet 60-vuotiaat ja 50-vuotiaat haluavat päästä pikaisesti rokotettavaksi ja jos maahanmuuttajaväestö aletaan rokottamaan ensin, siirtyy nämä ikäluokat tuonnemmaksi.
Joku sanoi, että hän ainakin nostaa metelin ellei saa rokotusta aikanaan.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain16510561Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8310077Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1077032Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2275518- 1775194
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784366- 872922
- 1702826
Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1162799Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1662641