Persut miinoittavat suomalaisten polkuja

Persut väittävät vihervasemmiston astuneen kaikkiin persujen asettamiin miinoihin. Eikö polittiikkaa voi tehdä järjellä miinojen siasta.
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Joo, paitsi että te ette ole suomalaisia

Äänestä

Politiikka on peliä jota pelataan voitosta. Ihan turha uhritua

Äänestä

Vai järjellä? Onko siis järkevää ottaa 20 miljardia lainaa ja jakaa rahat ympäri maailmaa?

Äänestä

Kun järkeä löytyy, 20 miljardin laina kääntyy tuottoisaksi. Persut eivät luota omaan järkeensä.Se on varmasti hyvä, jos järkeä ei oikein löydy. Mutta suomalaisethan ovat tosi järkeviä eli mitä ihmeen tyyppejä persut oikein ovat.

Äänestä
  • 1e tulee 2e takaisin, kuka täällä se imbesilli olikaan.

    Äänestä

Vihreähän ovat kaupunkilaisia ja vasuri ja demarit, ne tunnistaa helposti maaseudulla.
Kulkiessaan astuvat liukumiinoihin ja kaatuilevat, vaikka eivät sattuisikaan olemaan kännissä viinasta ja huumeista. Yksinkertaisesti eivät osaa käyttäytyä siivosti liikkuessaan maaseudulla, siitä heidät todellakin tunnistaa, ovat paskassa yltä ja päältä ja ravassa ja mudassa.

Äänestä
  • Persut eivät ole sopeutuneet suomalaisuuteen . Miinoittavat tavallisten suomalaisten etenemisen. Jos ei oo järkeä, on persujen näköjään tehtävä järjettömyyksiä. Suomalaisten ei tarvitse mennä järjettömyyksiin, kuten persujen, saadakseen asiansa esille.

    Äänestä

Milloin persut pystyvät lopettamaan koulukiusaamisen. Aikuisinakin he käyttäytyvät kuin koulukiusaajat eli typerästi. Poikkeuksena on puheenjohtaja Halla-aho, joka käyttäytyy vanhanakin kuin koulukiusattu.

Äänestä
  • Oletko tietoinen ketkä kiusaavat kouluissa ja ketä ?

    Äänestä

Koulu on ollut persuille yhtä helvettiä.

Äänestä
  • Englannin kieli oli yhtä helvettiä, Ruotsi melkein yhtä pahaa.

    Äänestä

Ihan sama kuka miinoittaa. Tämä tulee Suomalaisten osalta päättymään kaaokseen. Eikä mikään hallitus enään kykene asioita muuttamaan. Jos kykenisi, niin sellainen olisi jo tapahtunut.

Äänestä

Persut tiputtavat liukumiinoja takalistostaan. Ällöttäviä kasoja.

Äänestä
  • se oli se kuvioista poistettu Jabba Hutt

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Persut väittävät vihervasemmiston astuneen kaikkiin persujen asettamiin miinoihin. Eikö polittiikkaa voi tehdä järjellä miinojen siasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu