Uusi vuosi

Anonyymi

Taas alkoi räiske kuulumaan, eikä mikään pieni ja vaatimaton vaan aivan kuin olisi jossain Afganistanissa. Suoraan sanottuna aivan älykääpiö meininkiä, äsken tuli päin parvekelasia ja räjähti, ei rikki mennyt ainakaan näin hämärässä ei huomaa mitään, voihan siinä osumajäljet olla. Koko asunto haisee ruudille.

Yksityiset ampumiset pitäisi kieltää, ammunta ainoastaan vastuullisille järjestäjille jotka osaa ampua niin ettei tule aina näitä läheltä piti tilanteita. Tämä paikka on noin 500 metriä pohjois haagan urheilukentältä. Suurin osa näistä ampujista on näitä keskenkasvuisia tolloja, jotka on jäänyt ilman minkäänlaista ohjausta elämän taipaleelle, ei ymmärretä että osuessaan raketti voi aiheutta kuulovamman, sokeutumisen, raajarikon. Aivan siis torvia, pitäisi vedellä ympäri korvia.

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi Saatanan orjat ulevat festeareille! Koko juhlat voisi narnina lähettää wif-niännä siiis etänä kaikille.
      t. avaaja

    • Anonyymi

      Nettisittiäis kriminaaleista muutenkin voisi yhteiskunta alkaa maksaa jonkinlaista wanted dead or alive palkkiorahaa, tottakai siinä yhteydessä vapaa aseenkäyttöoikeus.

    • Anonyymi

      Avaaja on selvästi joku koiranomistaj!Itse en koskaan ostaisi yhtään rakettia ellei koiran saatanat räkyttäisi ja häiritsisi ympäri vuoden!Eli;ostan sen takia paljon paukkuja kja ammun aamu kuuteen asti että koiran omistajat saisivat edes yhtenä iltana maistaa omaa lääkettään!Koirat verolle ja isolle!

      • Anonyymi

        Eläin pitäisi osata totuttaa melulle niin se ei olisi kauhun vallassa, mutta kun viedään sisätiloihin tulpat korvissa niin mitä se oppii..


      • Anonyymi

        Koiranomistajat ovat vain laiskoja.

        Ei saisi olla edes yhtä päivää vuodessa jolloin joutuisi ehkä mahdollisesti kokemaan pientä epämukavuutta. Maailma ympärillä pitää pehmustaa muutaman koiranomistajan vuoksi ettei vain kukaan satuttaisi itseään!


    • Anonyymi

      Rakettien myynti pitäisi ehdottomasti kieltää normi kansalaisilta. Jokainen tyytyisi katselemaan näytöstä, jonka ammattilaiset järjestää. Itsellä ei ole koiraa, mutta minun kello soi aamulla 05:30 kun on ihan normaali työpäivä. Jotkut menevät aamulla töihinkin. Kyllä se pistää v....taan, kun älykääpiöt kakaroineen paukuttaa talonkulmalla raketteja ja viis veisaavat siitä, että joku menee töihinkin.

      • Anonyymi

        On se niin hirveetä kun ympäri vuoden paukkuu joka yö ja päivä!


    • Anonyymi

      Edesmennyt isäni oli vähän hapanilmeinen uudenvuoden paukkeessa

      "Tällaista oli sodassakin. Paitsi että siellä kuoltiin."

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3485
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      131
      2445
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      24
      1937
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      8
      1547
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      74
      1526
    6. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1330
    7. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      64
      1194
    8. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      67
      1160
    9. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      54
      1136
    10. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      63
      1069
    Aihe