Pitäisi varata yksi suurehko asumaton saari maailman anarkisteille ja viedä heidät kaikki sinne. Sitten heidät jätettäisiin oman onnensa nojaan toteuttamaan anarkistista unelmaansa.
Parin vuoden päästä joku tutkimusryhmä lähetettäisiin saarelle hautaamaan ruumiit. Ja niin maailma pääsisi anarkisteista! Eikö olisi hyvä ja moraalinen ratkaisu?
Pätevä ratkaisu anarkisti- ongelmaan?
Anonyymi
1
80
Vastaukset
- Anonyymi
Erittäin hyvä ratkaisu! Anarkistit haluavat elää juuri tuollaisessa maailmassa. Tosin eivät eläisi pitkään. Mutta sehän olisi kuitenkin oikein. Vai mitä?
Koska se on väärin, että anarkistit haukkuvat ja sabotoivat järjestäytynyttä yhteiskuntaa ja kuitenkin elävät siinä ja sen siivellä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043384
- 883073
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201933- 691906
- 381857
- 211741
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341439Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91349- 481337